Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг

19115

Координати: 48.099654, 33.5236752
Тип місця: Покинуті об'єкти, Панорами\Краєвиди
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг Червоний покинутий міст, Балка Північна Червона, Кривий Ріг

Кажуть, що балка Північна Червона утворилася в результаті падіння на цьому місці метеорита близько 400 млн. років тому. Завдяки геологічним і природнім особливостям у 80-х рр цю територію включили до списку ландшафтних заказників загальнодержавного значення.
Але трошки індастріалу знайдеться навіть тут. Особливим об’єктом цієї місцевості є залишки мостів. Спочатку наприкінці ХІХ ст звели один міст і пустили поверх балки Саксаганську гілку Катерининської залізниці. А у 1935 на 30-метрових опорах вибудували і наступний. У 1956 році обидва мости демонтували через створення на цьому місці кар’єрів.

На залишках кам’яних опор другого мосту досі можна розгледіти стигми каменярів. А під склепіннями – невеличкі вапняні «сталактити».

Краєвиди заказника, що відкриваються з цього місця просто неймовірні. Крім того, кам’яні опори давненько облюбували екстремали для занять скелелазінням та роуп-джампінгом.

На скеледромі клуб «Еверест» проводить заняття для місцевих альпіністів. Для цього одну підпору обладнали необхідним спорядженням та страховочними станціями.

З березня по листопад по вихідних з опор організовують роуп-джампінг.

Щорічно на Червоному мосту проводяться приватні та міські фестивалі з альпінізму і скелелазіння. А до 2014 року "Криворізький страйкбольний корпус" регулярно проводив ігри. Були навіть нічні.

 
Як туди дістатись!?
 
Дістатися до Червоного мосту з Кривого рогу можна маршруткою 291 (інтервал руху 10 -15 хв), 231 (кожні 5-7 хв), тролейбусом 10 (інтервал руху 4-32 хв), 18 (47-79 хв). Вийшовши на зупинці «Центральна» у Тернах пройдіть трохи назад і на перехресті поверніть праворуч на вулицю Обсерваторну. Нею доведеться йти до самого кінця (близько 1.7 км), потім повернути ліворуч і йти далі тримаючись лівого боку ще близько 1 км.
 
Координати:
Урочище Красний міст - місце для скелелазів: 48.099654, 33.5236752
Автентична арка під покинутими шляхами (остання фотка) - в 600 метрах на південь: 48.0956199, 33.5191798
Автор: Ірина Макуха
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support