Чернівецька обласна державна адміністрація

476

Координати: 48.2908459, 25.9323317
Тип місця: Архітектура
Чернівецька обласна державна адміністрація Чернівецька обласна державна адміністрація Чернівецька обласна державна адміністрація
“Палац Юстиції” або “Будинок з левами”, назв у цього будинку багато. Нині за визначенням це чернівецька Обласна Державна Адміністрація. Але для туристів це завжди буде “Будинок, який охороняють леви”. Це однозначно одне з найгарніших тихих місць у центрі Чернівців. Може похвалитись величною архітектурою, скульптурами та історичним значенням будинку.
 
Історія
Першопочатково будинок був побудований як Палац Юстицій (Суд) у 1904 - 1906 році, коли місто було під владою Австрії. До цього Чернівці не мали окремого суду, тому засідання проходили безпосередньо у тюрмі. На головному фасаді можна побачити скульптури двох давніх богинь: богиня правосуддя Феміда, та богиня відплати Немезіда. З левами історія цікавіша, з самого початку вони стояли при стінках перед входом у суд, кажуть злочинці, заходили у суд між левами, а всі інші - через вхід поруч. Проте за часів Радянського Союзу левів перенесли на парапети.
 
Сьогодення
В наш час цей будинок не обходить жоден екскурсовод. Можливо вам навіть вдасться почути різні легенди та міфи пов’язані з минулим цієї будівлі. У 2013 - 2014 році лицьова частина будинку постраждала через події під час “Революції Гідності”, проте невдовзі після завершення подій провели ремонт та відновили автентичний вигляд. Зараз, це діюча обласна адміністрація.
 
Як дістатися?
З залізничного вокзалу:
- всі тролейбуси та всі маршрутки до зупинки вул. Боженка (1 зупинка);
- від зупинки йдемо вверх по вулиці до центральної площі, де повертаємо наліво, і, минаючи пам’ятник Т.Шевченку переходимо дорогу та йдемо прямо по вул. Університетська до першого повороту направо. Повертаємо направо на вул. Степана Бандери, йдемо прямо до чернівецької ОДА. Загалом на дорогу від залізничного вокзалу до Театральної площі піде 10 - 15 хв.

З автовокзалу:
- автобуси №11 \ 12 - до зупинки “Кінотеатр Чернівці”, від зупинки йти 2 хвилини по вул. С. Бандери до Чернівецької ОДА;
- тролейбусами №6а \ 3 \ 3а \ 5 \ 11 до зупинки “Соборна площа”, звідти по вул. Котляревського спускаємось прямо до ОДА.
 
Автор: Семен Кошоватий
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support