Вулиця Ольги Кобилянської, Чернівці

3574

Координати: 48.2885758, 25.937444
Тип місця: Архітектура
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Вулиця Ольги Кобилянської, Чернівці Вулиця Ольги Кобилянської, Чернівці
Вулиця панів та інтелігенції, історії та легенд - це сучасна вулиця Ольги Кобилянської. Пішохідна вулиця розташована у самому серці міста поряд із ратушею та центральною площею. Сьогодні там можна відвідати декілька з десятків кафе та ресторанів, зробити гарні фото, оцінити автентичну архітектуру міста, дослідити гарні та загадкові дворики або погуляти по магазинах.
 
Історія
Починалась вулиця ще у 40-50-х роках XVIII ст., і люди називали її “вулиця що веде до лісу”, або “дорога на Молодію (село розташоване коло міста)”. Будинки були з дерева, і кожен мав окремого господаря. Під час забудови, люди стикалися з великими горбами, деревами та болотами. З роками старі дома зносилися, і будувалися вже нові, високі архітектурні будинки. Вулиця декілька разів змінювала назву, але найбільше сучасні містяни пам’ятають назву “Панська”. В наш час на вулиці розташована карета як подарунок ковалів Чернівців місту на 600 років, а також багато кованих ліхтарів. За легендою, на схожих каретах по цій вулиці їздили пани. Також не обійшла стороною вулицю легенда про прибиральника який підмітав дорогу трояндами, для підтримання на ній відповідного запаху. В честь цієї легенди на вулиці встановлений металевий пам’ятник прибиральника з розами.
 
Як дістатись?
З залізничного вокзалу:
- всі тролейбуси та всі маршрутки до зупинки вул. Боженка (1 зупинка);
- від зупинки йдемо вверх по вулиці до центральної площі, звідки побачите з іншої сторони початок вулиці. Загалом на дорогу від залізничного вокзалу до вул. О.Кобилянської.

З автовокзалу:
- автобусами №11 \ 12 - до зупинки “Кінотеатр Чернівці”, від зупинки йти 2 хвилини по вул. Університетська вниз до центральної площі;
- тролейбусами №6а \ 3 \ 3а \ 5 \ 11 до зупинки “Соборна площа”, звідти по вул. Гоголя спускаємось прямо на вулицю.
 
Автор: Семен Кошоватий
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support