Театр імені О. Кобилянської, Чернівці

3002

Координати: 48.2917738, 25.9310549
Тип місця: Театри
Театр імені О. Кобилянської, Чернівці Театр імені О. Кобилянської, Чернівці
Діючий чернівецький театр, який без зайвого можна назвати однією з перлин Буковини. Створений як конкурент Віденського театру, він привертає увагу десятків тисяч людей з усього світу. Кожен турист прогулюючись по місту обов’язково зустріне цей театр, так як він знаходиться у самому центрі міста, на Театральній площі є обов’язковим об’єктом відвідування всіх екскурсій містом. Збудований у стилі бароко, він завжди привертав до себе увагу красою та розташуванням. на фасадах можна роздивитись постаті відомих драматургів та письменників, а всередині можна насолодитися великим, по-справжньому чарівним залом, який оздоблений орнаментами та ліпленим декором у стилі театру.
 
Цікавий факт - у Німецькому місті Фюрт є брат-близьнюк чернівецького драмтеатру, такий самий театр.
 
Історія
Театр був побудований за проєктом топового у той час “Архітектурному Бюро Фельнер & Гельмер” у 1905 році, коли місто входило у склад Австрії. Довгий час місто не могло знайти кошти на побудову театру, і вагалося із місцем розташування, проте за декілька років, витративши шалену суму на той час (600 000 крон), заклали “перший камінь” 1 серпня 1904 року, і вже 3 жовтня 1905 відбулася церемонія відкриття першого чернівецького театру. У той же день, на сцені театру показали першу виставу: “Марія Терезія” Франца Шьонтана.
 
Сьогодення
У 2005 році театру виповнилось перших 100 років. На честь сторіччя театру Нацбанк випустив ювілейну срібну монету із зображенням чернівецького театру. У тому ж році була визнана потреба у капітальному ремонті театру. На жаль велика сума на ремонт та економічна криза 2008 року не дозволила цим планам реалізуватись, станом на сьогодні у театрі виконали тільки косметичний фасадний ремонт, замінили деякі деталі всередині, і далі очікують фінансування капітального ремонту.
 
Як дістатися?
З залізничного вокзалу:
- всі тролейбуси та всі маршрутки до зупинки вул. Боженка (1 зупинка);
- від зупинки йдемо вверх по вулиці до центральної площі, де повертаємо наліво, і минаючи пам’ятник Т.Шевченку переходимо дорогу, та йдемо прямо по вул. Університетська до першого повороту направо, повертаємо направо на вул. Степана Бандери, йдемо прямо до Театральної площі, де і знаходиться театр. Загалом на дорогу від залізничного вокзалу до Театральної площі - 10 - 15 хв.
 
З автовокзалу:
- автобуси №11 \ 12 - до зупинки “Кінотеатр Чернівці”, від зупинки йти 2 хвилини по вул. С. Бандери до Театральної площі;
- тролейбусами № 6а \ 3 \ 3а \ 5 \ 11 до зупинки “Соборна площа”, звідти по вул. Котляревського спускаємось прямо до театру.
 
Автор: Семен Кошоватий
Автор: Семен Кошоватий
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support