Урочище Лиса Гора, Київ

15465

Координати: 50.3955243, 30.5472279
Тип місця: Покинуті об'єкти, Парки, Панорами\Краєвиди
Вхід: Безкоштовний
Урочище Лиса Гора, Київ Урочище Лиса Гора, Київ Урочище Лиса Гора, Київ Урочище Лиса Гора, Київ Урочище Лиса Гора, Київ Урочище Лиса Гора, Київ Урочище Лиса Гора, Київ
Лиса гора, а в народі просто - Лиска.
 
Чому така назва?
У давнину, наші прадіди-язичники вирубували всю рослинність на вершечку пагорбів, щоб мати змогу проводити там обряди. Наша Лиса гора, що розташована у Печерському районі міста Київ, саме така. Це місце має дуже довгу і насичену історію, оповиту таємницями і містикою.
 
Історія
Є така легенда, що весь світ обгортає змій, що вчепився в кінчик свого хвоста зубами. Український народ вважав, що саме Лиса гора і є цим з’єднанням. Також, за ще одною легендою, саме там знаходилося городище сестри Кия, Щека і Хорива - Либіді. Достеменно не відомо чи існувала ця жінка, як і той факт, що вона там жила також лишається недоведеним.
 
Колись там проводили свої обряди ті, хто не прийняв Володимирового хрещення. А також, за легендами, збиралися відьми на шабаш. Окрім відьом на нього ще й приходили гулящі жінки та інша нечисть. Завдяки таким легендам й назви частин гори відповідні. Перша - Русалчин яр, там колись знаходилося озеро в якому жили русалки. Друга - Відьмин яр, саме там й відбувалися знамениті гульки нечисті. І третя, наймоторошніша - Мертвецький гай. Там були знайдені старі містичні захоронення. Також археологи знайшли в цьому місці яму в якій були рештки спалених книжок і скелети «мертвих півнів».
Лиса гора завжди була дволикою, тому що мала підземне життя. Все почалося ще у 1240 році, коли у схроні, викопаному в горі, кияни ховалися від нашестя хана Батия. Саме тоді й почалася містична історія гори, бо за наказом хана всі входи у підземні схрони були замуровані. Страшною смертю загинуло понад тисячу людей.

Також під горою, у печерах, древні волхви зберігали своє золото і книги. Навіть після викуплення території Печерським монастирем, підземне життя не зупинилося. Зверху монахи тримали пасіку, а знизу відбудували підземне місто, що сполучалося тунелем із монастирем.
 
За часів Петра І, на горі був побудований Лисогірський форт. Він був обладнаний підземними резервуарами в яких зберігалася вода з Дніпра. За планом, при наступі ворогів, випущена вода мала вбити обидві ворогуючі сторони. А для того, щоб будівельники не побовтались, їх втопили в тих же колодязях. Померло близько 3000 робітників.
 
Пізніше, саме там облаштували в’язницю, а в Мертвецькому гаю вішали і закопували злочинців, точніше, незгідних із владою. За 11 років троє катів здійснили вирок над 250 людьми. І зараз на тому місці можна знайти прямокутні ями, які так і не дочекалися своїх «клієнтів». Кожен ранок по Києву проїжджала чорна карета, яка везла своїх пасажирів на вірну смерть. Саме там був здійснений вирок над Сергієм Багровим - вбивцею Столипіна.
 
Загадкові історії
У ХХ столітті на Лисій горі розташовувався засекречений військовий завод, а під час Другої світової - база танків «Тигр». Знаходилася там і секретна військово-ракетна частина, вишки від якої й досі лишилися. Езотерики вважають, що на тому місці найсильніша енергетика. Коли Київ захопили німці, в тому місці вони розташували військову частину. Можливо, там навіть був лисогірський концтабір, але доказів щодо цього немає. За рапортами, багато німецьких солдат стикалися із паранормальними явищами, деякі навіть сходили з розуму. Перед початком чергування солдатів попереджали не лякатися дивних звуків.
Одного разу, молоді хлопці з військової частини посперечалися, хто зможе залізти в тунель старої катакомби. Сміливця вже ніколи не бачили. Більше того, група, яку відправили на розшуки, теж безслідно зникла. При цьому, було чути глухі звуки від вистрілів. КГБ почало розслідувати цю справу, але все, що зробило - замурувало вхід.
 
Також відомо, що німці підірвали підземні бункери, але це не всі вибухи, яких зазнала Лиса гора. До цього, у 1918 році відбувся вибух на Зверинецькому укріпленні, який був настільки потужним, що на Хрещатику розбилися вітрини крамниць, а в університеті ім. Т. Г. Шевченка - вікна. Лисогірський форт зазнав значних руйнувань. Пізніше, вже наприкінці ХХ ст., військову секретну частину перевели в інше місце. Одне із припущень - погане самопочуття солдат.
 
Справді, вважається, що Лиса гора має особливу енергетику - найпотужнішу в Києві. Це пояснюють як відьомськими зібраннями, так і великою кількістю смертей. Багато людей вважають це місце лихим і обходять стороною, але багато вважає його й місцем сили. Безліч правителів іноземних держав, приїхавши у радянський Київ, відвідали Лису гору, щоб загадати бажання. А у 90-ті роки її навіть відвідали тибетські монахи. Вони молилися про закінчення війни між Тибетом та Китаєм. На третій день проведення їх ритуалів помер правитель Китаю.
 
Геофізик, колишній керівник спеціалізованої біолокаційною партії при Міністерстві геології Василь Стеценко стверджував, що Лиса гора знаходиться у найбільш потужній геопатогенній зоні. Дослідник вважав, що вона тягнеться від гори по краю Центрального ботанічного саду, по горбах, де розташований музей Великої Вітчизняної війни, і через Дніпро йде на Лівий берег. Вчений розповідав, що після переміщення лисогірської військової частини, один завідувачів відділом ЦК Компартії України попросив його відвідати це таємниче місце. Оскільки, військові погано почували себе опівдні та опівночі, а також з ними творилися дивні речі. Стеценко піднявся на гору, тримаючи в руках біолокаційну рамку. Пальці миттєво звело судомою і вченого почало трясти. Прийшов до тями він лише, коли рамку вибили з рук. Пізніше, при подібній трясці він ледве не впав у люк забетонованого бункера. Таким чином, ця історія підтверджує надзвичайно дивну і сильну енергетику Лисої гори.

За незалежної України її нарешті лишили у спокої та оголосили парком, а залишки форту – історичною пам’яткою. Але і зараз Лиса гора не вирізняється багатолюдністю. Це місце не обладнано жодними ознаками цивілізації, в тому числі, й ліхтарями. Зараз тут збираються язичники, сатаністи й інші езотерики. Тому, можна знайти багато місць проведення їхніх ритуалів. Найбільше подій вони влаштовують у травні. Також не варто чіпати згорілі пні дубів у Мертвецькому гаї, адже в них люди зливають під час обрядів свою негативну енергію.

Самогубств на Лисій горі відбулося не багато, оскільки вона не достатньо крута, вбитися практично не можливо, тож люди лишалися з важкою інвалідністю.

Отже, Лиса гора надзвичайно втаємничена. Більшість із наведених фактів навіть достеменно не доведені. Вона містить у собі засипані вибухами і замуровані тунелі, які зберігають у собі таємниці, скарби і скелети жертв страшних справ. Вона овіяна сильною енергетикою і відьомсько-язичницькими обрядами. Вірити в те чи ні - це вже ваш вибір.
 
Автор: Марія Ковальчук
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support