Парк «Пуща-Водиця», Київ Парк «Пуща-Водиця», Київ Парк «Пуща-Водиця», Київ Парк «Пуща-Водиця», Київ Парк «Пуща-Водиця», Київ Парк «Пуща-Водиця», Київ Парк «Пуща-Водиця», Київ Парк «Пуща-Водиця», Київ Парк «Пуща-Водиця», Київ
Парк «Пуща-Водиця»
Пуща-Водиця — це відоме місце серед тих, хто хоче втекти від міста та метушні. Сюди варто приїхати просто, щоб прогулятися прекрасним парком, вдихнути чисте повітря й побачити неймовірну красу Пущі. Це затишне місце з мальовничими лісовими стежками, озерами і малолюдними вуличками, де можна відпочити від викликів життя і повністю зануритися у возз’єднання з природою. Пуща-Водиця запалювала чимало людей. У різні часи гостями тут були Леся Українка, Лев Толстой, Тарас Шевченко, Петро І та Катерина ІІ.
 
Сам ліс в Пущі-Водиця сягає площу 30 000 га. У ньому ростуть як прості дерева, так і родовиті, є озера та невеликі річки. Крім клену, дубу та берези в парку ростуть сосни, ялинки, липа і туя. Водночас з цим, є можливість через місток перейти озеро, яке знаходиться в парку та пройти в ліс. Незалежно від пори року парк завжди залишається дивовижним та має чим вразити гостей. Якщо хочеться милуватися поверхнею води, то є можливість орендувати катамаран або човен. Особливе задоволення зустріти захід та схід сонця в Пущі-Водиці, коли небо загортається у відтінки синього, червоного, жовтого, рожевого, а часом й фіолетового кольорів. Лісові доріжки — популярне місце для піших променадів і велосипедних прогулянок.
 
Окрему увагу варто звернути на унікальну історичну трамвайну лінію, яка з’єднує місто та лісопарк. Схожої такої ви не знайдете в Україні. Частина шляху пролягає повз парк, а частина — в тунелі, який утворений з дерев. Складається враження, що це магічний тунель в інший світ.
 
Історія
Багато років назад, а насправді в XI столітті, територія парку була князівськими угіддями для мисливського полювання. Трохи згодом, в 1571 році, польський король Сигізмунд ІІ Август видав дозвіл людям на вирубку дров. За наказом Петра І, на просторі заповідника, в 1724 році зробили лісове господарювання. Через 70 років територія перейшла у власність Києва. Саме з 1794 року Пуща-Водиця стала околицею міста.
 
Вагому роль в розбудову дачного селища, наприкінці ХІХ століття, внесли київські лікарі Герман Рафаїлович Рубінштейн та Феофіл Гаврилович Яновський. Вони були першими, хто просував ініціативу побудови санаторіїв, а дачі почали орендувати хворі. Ще однією значною людиною був міський купецький голова Микола Чоколов, який в 1883 році запропонував ініціативу облаштувати дачну місцевість. Таким чином, через 10 років виросло дачне селище розміром в 600 ділянок. Цікаво, що в Пущі-Водиці панував устрій самоврядування «місто-сад» (тобто довгострокова оренда дачі у міської думи). Зазвичай, орендаторами дач ставали відомі або впливові люди та інтелігенція (В. Городецький, Я. Ріхтер і т. д.).
 
У 1900 році в парку збудували колії для парових трамваїв, а в 1904 році — електрифікували мережу. До цього часу було побудовано близько 40 оздоровчих комплексів для різного типу дорослих та дітей. У часи Другої світової війни заповідник був передовою для Лютізького плацдарму. На початку листопада 1943 року радянські війська через Пущу-Водицю зайшли на київські вулиці. Зараз, як сліди пам’яті, зостались знищені траншеї або забутий бліндаж. Хто цікавиться історичними місцями, то варто знати про теперішні редути з війни 1812 року між Пущою та селищами Мостища і Горенки, розташованих між урочищем Гнилий Ліс.
 
Сучасність
Спочатку це була територія для полювання, а зараз це вже частина міста Києва. У 1981 було отримано статус селища міського типу. Цього ж року, у вересні, парк відійшов у підпорядкування Подільського району. Територію доєднали до Оболонського району 14 березня у 2002 році, тож до сьогоднішнього дня Пуща-Водиця знаходиться в складі міста Києва.
 
Автор: Софія Півторак
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support