Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка Лемурійське озеро (озеро Сіваш), Григорівка
Україна багата не тільки на чорнозем, нафту та вугілля. Наші річки, гори та ліси – не єдині природні умови для комфортного відпочинку. А північні, східні, західні та центральні регіони, зазвичай, для відпочинку обирають рідний та теплий південь. Особливо, коли можна не тільки позасмагати завдяки гарячому сонечку та скупатися в прохолодних водах двох українських морів, а також покращити своє здоров'я, завдяки лікувальній глині та солі.

Для більшого поглинання у південну культуру літнього відпочинку, ми відправилися на найсолоніше рожеве озеро в Україні - Сиваш. І от, що розповів нам виробник тутешніх лікувальних глин та керівник бази відпочинку на озері, пан Микола.

Утворення озера

«Знаходиться Сиваш перед кримським перетином, а за ним вже розляглося велике море. З’явилося озеро унаслідок того, що у 1969 році на цій території розбився воєнний літак. Коли приїхали військові, то почали копати залишки, таким чином, вирили озеро, а далі вітер нагнав на Сиваш воду з моря, - зазначив підприємець. - Перші, хто пішли купатися пірнали, але вода виштовхувала їх через свою солоність.
 
Концентрація солі в озері 350 грам на літер води. Для порівняння ізраїльське море вважається одним з найсолоніших – 250 грам, тобто на 100 менше за Сиваш».

Лікувальні властивості

Звісно, відоме рожеве озеро не тільки через свої солі, а ще й завдяки глині, яка вже є сертифікованою в Євросоюзі, а такі країни як Ірландія купують її в нас. Власники фасувальництва глини, які працюють з 2010 року кажуть, що проводили клінічні дослідження з Одеським інститутом та мають дозвіл на користування надрами від кабінету міністрів.
 
«Рожева вода та глина є неймовірно корисними й лікувальними, а у воді плаваєш, як у невагомості, неначе ти дерев’яна паличка», - повідомив Микола. – Іноді, глина настільки сильна, що колеса в машин зупиняються обертатися».
 
Рекреація
Кожний рік приватизатори приймають відпочиваючих. Зазвичай, сезон починається з 1 червня та триває до кінця вересня. Серед людей, які приїжджають відпочити є не тільки українці, багато відпочиваючих приїздять з Польщі, Німеччини, Данії, Норвегії, Італії.
 
«Пляж, бесідки, душові кабіни – це платно. Один день, проведений на озері коштує 50 гривень з людини. Не має різниці чи з наметом ви, чи з машиною, орендну плату не беруть. Вхід для всіх бажаючих вільний та безкоштовний».
 
На території є прекрасна крамниця, де можна придбати різні засоби оздоровчих процедур, від звичайної глини до шампунів та масел. Також у лавці нам презентували неймовірної краси кристали. Власник лавки розповів, що їх добувають за допомогою очеретів на яких наростає сольова піна та кристали, по 5-10 кг на кожному. Нащо потрібні самі солі? Завдяки їх випаруванню повітря очищується і стає більш свіжим.
 
В’ячеслав розповів, що бувають випадки, коли вони надсилають грязі та методику їх застосування хворим, в яких немає можливості поїхати на спеціальне лікування. Рецепт, з його слів, дуже простий – обмазатись глиною, трішки почекати та змити її теплою водою, а після процедури просто лягти спати.
 
Цікавинки
«Чому озеро рожеве?», - запитали ми В’ячеслава.
«Рожеве озеро, тому що в дуже солоних водах росте мікро-очерет Донілена Соліна, вона виділяє бета-каротин. Таких озер є ще два в світі, а саме в Південній Америці та Африці».
«А яким чином озеро стало настільки солоне?».
«У 1986 в цій місцевості будували заводи та позбувалися відходів, викидаючи їх в канали. З Генічеська переливали багато використаної води. І зараз так роблять, але часто перекривають канали, через що за рік накопичується багато солей».
«Як готується блакитна глина?»
«Набирається у Сиваші, а потім фільтрується. Різниця між глинами є в їхньому призначенні до застосування: одні для целюліту, інші для грижі і т.д. Є звичайні, а саме природні, а є ті в яких вже наявні медичні добавки, вони застосовуються для сильного лікування. Загалом, для багатьох хвороб є спеціальна глина. Навіть гній коня в нас використовується для лікування захворювань, звісно ж, після спеціальної обробки».
«Курс молодого бійця завдяки процедурам», - так чоловіки називають літні приїзди людей.
«Гелі для ван, для обличчя, шампуні, мило – це все ручна робота, яка фасується у Полтаві. Бренд – «Наш Сиваш».
 
Завдяки лугу, який вбиває всі мікроби, а також сильній солоності цих територій, ви не зможете заразитися навіть від хворих людей. Але власники запевняють, що гіпертонікам та сердечникам з протипоказаннями від лікарів, користуватися глинами заборонено. Проте, за 10 років скарг ще не було.
На території озера є артезіанська вода, температурою +5 градусів, в якій можна обмитися.
«Чи є у вас певні смішні або цікаві історії, пов’язані з цим місцем?»
«Звісно ж є і дуже багато. Наприклад, до нас приїжджав Віталій Козловський та знімав тут кліп.
 
А одного разу, ранньою весною прийшла скупатися жінка, яка запитала, чому холодна вода? Вітряки не працюють, відповів я, тож не підігрівають, - усміхнувся Микола Васильович. - Через три години вітряки запрацювали, а вона знову прийшла і запитала, чому холодна вода, адже вітряки працюють. Ми сказали, що зателефонуємо та запитаємо. Жінка знову прийшла, а ми говоримо, що десь на Херсонщині пошкодився кабель. Тоді вона сказала, що все зрозуміла і пішла купатися».
 
Альтернативна енергетика
Зі сторони материка ніколи не дме вітер, через це повітря тут чисте, бо увесь бруд відлітає у сторони Криму та Чорного моря. Оскільки, ця місцевість знаходиться на кордоні, то треба всюди мати паспорт, так радять місцеві жителі.
 
«Зараз, розпочалося серйозне будівництво заводів та вітряків, тут їх планують побудувати до 100 штук. А також цікавий факт, озеро Сиваш – це одне й те ж солоне озеро, яке є в Генічеську. Воно просто розділене, «ніби особлива держава, - пожартував чоловік».
 
Відвідувачів за літній сезон біля озера Сиваш дуже багато, адже полежати в гарячій воді, походити по солі, намаститися лікувальними глинами – це всім до смаку. Варто також відзначити, що серед туристів затоки Сиваша в районі Григорівки та Іванівки найчастіше відомі як Лемурійське рожеве озеро.
 
Автор: Юлія Шульга
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support