Історичний музей, Кам'янка Історичний музей, Кам'янка Історичний музей, Кам'янка Історичний музей, Кам'янка Історичний музей, Кам'янка Історичний музей, Кам'янка Історичний музей, Кам'янка Історичний музей, Кам'янка Історичний музей, Кам'янка Історичний музей, Кам'янка Історичний музей, Кам'янка
Історія музею
Музей було створено 1995 року, а уже наступного року він увійшов до складу Кам’янського заповідника. Історичний музей Кам’янського заповідника був створений в одному зі старих історичних приміщень. Саме у цьому будинку проживав, коли приїжджав працювати, Петро Чайковський.

Експозиція

Перший зал розповідає про талановитого композитора. В колекції представлені фотографії сім’ї Чайковських та його особисті речі. Матеріали з особистого архіву сім’ї Давидових, які перетворили Кам’янку з маленького села у містечко.

Наступний зал розповідає про стародавню історію краю. Представлені знахідки з різних історичних періодів: Трипільська культура, епоха Бронзи, скіфські часи. В музеї зберігається унікальний зразок скіфської зброї - меч акінак, перший і єдиний меч, який був знайдений на території Холодного Яру. Меч вигнутий і заточений саме як скіфське знаряддя, він був виготовлений із різних за складом металів: чиста серцева сталь та крицеве залізо. А чиста сталь буває тільки у метеоритах. Тому вчені досі сперечаються, як ця сталь потрапила до складу меча

Зал Холодного Яру - перша експозиція створена в Україні, яка розповідає про події Холодного яру. Експозиція презентує історію створення повстання та розкриває його лідерів. Також можна побачити класичне озброєння холодноярського повстанця: рушниця, шабля, револьвери. Зброя була дуже різна: російська, німецька, бельгійська, французька та навіть японський карабін. Остаточно повстання було придушене лише у вересні 1922, коли в оточення повстанців були інтегровані агенти НК. Але, не зважаючи на те, що більшовики називали це повстання політичним бандитизмом, в офіційних документах фігурує назва «Дело рыцарей леса».

Зал Другої Світової війни. Представлені для порівняння озброєння і спорядження німецького і радянського солдатів.
Зал сучасного мистецтва розповідає про війну на сході України. Представлені фотографії та матеріали бійців, які воювали та захищали кордони України. Також презентовані фотоматеріали захоплених “гуманітарних конвоїв” у яких було знайдено каски, військові майки та боєприпаси.

Як дістатися?

На авто Із Києва необхідно рухатися дорогою Н01, з Черкас – Н16 до Сміли та Н01, з Кропивницького – Н14 та Н01.

На автобусі:
постійно автобуси курсують з Черкас, Києва, Кривого Рогу, Умані, Кропивницького, Миколаєва. Від автовокзалу (вул. Гоголя, 1) рухатися на південь, у бік центру міста та річки Тясмин.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support