Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка Літературно-меморіальний музей Пушкіна та Чайковського, Кам'янка
Історія музею
Відкритий у 1937 році як музей Пушкіна, на честь сторіччя з дня смерті поета, а в 1940, на честь 100-річного ювілею композитора був відкритий відділ Чайковського. Відтоді музей став називатися літературно-меморіальний музей О. Пушкіна та П. Чайковського.

Зміни в історії міста сталися в 1787, коли власник Кам’янки, польський магнат Любомир, продав її князю Потьомкіну, а він подарував це містечко своїй племінниці. Катерині Самойловій. Згодом, Катерина одружилася з Левом Давидовим та оселилася в Кам’янці з 1802.

Історія Кам’янки у 19 столітті

Перша зала дає нам уявлення про тогочасне містечко Кам’янка. Картина художника Котенка “Кам’янка першої половини 19 століття” - мальовниче селище, яке потопає в зелені, парк, будинок Давидових, Свято-Миколаївська церква та Зелений будиночок 19 століття. Будиночок слугував як більярдна, бібліотека, мав столики для ігор, а також був місцем для зустрічей декабристів. В цьому місці бував Пушкін, а згодом і Чайковський. Зараз у будинку знаходиться музей Чайковського. Пушкін був у Кам’янці по запрошенню двічі, за цей він закінчував роботу над “Кавказьким полоненим” та віршем “Нереїда”.

Декабристи у Кам’янці

Наступна кімната присвячена 5 страченим декабристам, таким як П. Пестель, К. Рилєєв, С. Муравйов-Апостол, М. Бестужев-Рюмин та П.Г. Каховський. Ці люди йшли на страту спокійно і були впевнені в правильності своєї справи. Всі ці декабристи, свого часу, відвідували Кам’янське. Решту декабристів було заслано до Сибіру.

Петро Чайковський у Кам’янці та Україні

Зала присвячена П.Чайковському. Перший раз композитор відвідав Кам’янське у 1865 році, коли приїхав у гості до своєї рідної сестри Саші. Вона, на той час уже була дружиною сина декабриста Лева Давидова. Це був один із тих сімох дітей, які народилися в Сибірі. Народився він у 1837 році і прав на батьківське володіння не мав. Кам’янка на той час належала його брату Миколі, який народився в містечку до заслання батька. І саме Микола запропонув брату Льву місце управляючого помістям. Пропозиція була прийнята, тож Олександра оселяється в Кам’янці разом зі своїм чоловіком, а сааме в одному із флігелів. Цей флігель зберігся і до наших днів. Багато років там знаходилася історична школа, а зараз там функціонує історичний музей. Саме до сестри, протягом 28 років і приїздив композитор. Одним із найцінніших реліквій музею є сімейний рояль Давидових, який постійно використовується на музичних вечорах та фестивалях.

Наступна кімната розповідає нам про творчі зв’язки Чайковського з Україною, адже він захоплювався звичаями та природою. У музеї представлене особисте піаніно П.Чайковського, яким він користувався під час перебування у Кам’янці. Наразі, піаніно можуть користуватися лише міжнародні лауреати премії ім. П. Чайковського.

Як дістатися?

На авто:
Із Києва необхідно рухатися дорогою Н01, з Черкас – Н16 до Сміли та Н01, з Кропивницького – Н14 та Н01.

На автобусі:
постійно автобуси курсують з Черкас, Києва, Кривого Рогу, Умані, Кропивницького, Миколаєва. Від автовокзалу (вул. Гоголя, 1) рухатися на південь, у бік центру міста та річки Тясмин.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support