Велика синагога Луцька

11052

Координати: 50.7354261, 25.3188466
Тип місця: Архітектура, Релігійне
Велика синагога Луцька Велика синагога Луцька Велика синагога Луцька

Велика синагога розташовується на південній околиці історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» поряд із мостом через річку Стир. Збудована у 1628 році в ренесансному стилі, вона стала головною святинею луцьких євреїв. Синагога міститься на залишках попередньої мурованої споруди. Археологи поки не встановили, що це за споруда, але точно відомо, що під синагогою є ще чимало цікавого. Зокрема в підземеллях синагоги міститься міква – ритуальна єврейська лазня.

До синагоги прибудована оборонна башта, тому ще в XIX столітті деякі дослідники називали цей об’єкт «малим замком».

Коли синагогу починали будувати у 1626 році, ченці сусіднього домініканського монастиря подали скаргу, побоюючись, що синагога стане вищою за костел домініканців. Справа завершилася у суді перемогою єврейської громади Луцька. Оборонна вежа – це обов’язкова умова будівництва синагоги, яку поставив король Сигізмунд III, даючи свій дозвіл на продовження будівництва святині. Король також звелів поставити на вежі гармату і обладнати в ній арсенал, щоб євреї, у разі небезпеки, могли разом з іншими національними громадянами обороняти Луцьк.

В синагозі були окремі відділення для жінок та чоловіків, була зала для зібрань та діяла єшива – єврейський вищий релігійний навчальний заклад. Навколо святині був великий єврейський квартал, де діяли менші синагоги або молитовні доми.

У 1942 році німецьке командування окупованого Луцька вирішило закласти вибухівку в синагогу. Після вибуху встояли тільки стіни. У сімдесятих роках її реконструювали під спортивний зал. Сьогодні тут діє спортивний клуб «Динамо».

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support