Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла (Луцьк)


Координати: 50.7383224, 25.3199673
Тип місця: Архітектура, Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла (Луцьк) Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла (Луцьк) Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла (Луцьк) Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла (Луцьк)
Історія луцького кафедрального костелу святих Петра і Павла бере свій початок з XVII століття. Костел будували двадцять три роки, трохи довше споруджували великий триповерховий колегіум, який нині є коледжем. За кілька століть існування костелу він неодноразово перебудовувався: через наслідки пожеж і Другої Світової війни. Більш того: коли в XIX столітті російська влада закривала луцькі костели, чинним залишився тільки цей. А під час розкопок археологи знайшли у землі чимало залишків колишнього оздоблення нижнього костелу, серед них – навіть плитки з єзуїтською символікою.

У самому костелі збереглося чимало творів мистецтва різних періодів: меморіальні дошки, епітафії. Також на стінах храму збереглися давні італійські полотна й настінні розписи. По периметру у нішах стін знаходиться шість скульптур XVIII століття. А ще у підземеллі костелу збереглися найдавніші на Волині залізні ґрати. Раніше костел входив до оборонного комплексу Луцька: споруди виконували окрім сакральної функції й оборонну. Окрім того, у підземеллі є криниця з питною водою.

Нині кафедральний костел знаходиться в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» по вулиці Кафедральній.
 
Доїхати туди можна громадським транспортом.
 
Координати: 50.7383224, 25.3199673
Автор: Єлизавета Кравченко
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support