Сквер Шевченка, Тернопіль

3707

Координати: 49.5519298, 25.5947971
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Парки
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Сквер Шевченка, Тернопіль Сквер Шевченка, Тернопіль Сквер Шевченка, Тернопіль Сквер Шевченка, Тернопіль Сквер Шевченка, Тернопіль Сквер Шевченка, Тернопіль Сквер Шевченка, Тернопіль Сквер Шевченка, Тернопіль Сквер Шевченка, Тернопіль
Сквер був закладений у 1957 році як частина садово-паркового ансамблю, що також включав однойменний Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т. Шевченка. Сквер сповнений екзотичних рослин, кущів та дерев: червонолистий клен, катальпа та тис ягідний. Загалом на газонах зростає 15 видів дерев, та навіть рослини з Червоної книги України, наприклад, бузок угорський.
 
Скульптури та пам’ятники
Слава видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької закарбована в бронзовому монументі. До речі, це перший пам’ятник жінці в Тернополі. Композиція важить 3,5 тони, а висотою сягає 3,8 метра. Над постаттю працювала низка митців, скульпторів та архітекторів.
 
До Всесоюзного шевченківського літературно-мистецького свята “В сім’ї вольній, новій” у 1982 р. у сквері був встановлений пам’ятник Кобзарю. Скульптор М.Невеселий та головний архітектор Тернополя С. Калашник зобразили Шевченка у бронзовій фігурі.
 
Долучився до створення ландшафту скверу й американський скульптор Стюарт Джонсон за ініціативи Джона Звожека, що перебував із волонтерською місією з питань екології у Тернополі. Пам’ятник “Випадкова зустріч” був відправлений із США як дипломатичний вантаж. Проте пам’ятка стала об’єктом крадіжки, і одна зі співрозмовниць зникла. Незважаючи на цей прикрий випадок, тернополяни та гості міста часто складають компанію пані, що лишилась.
 
До Дня Державного прапора у 2012 р. був урочисто встановлений Монумент незалежності. Почесний архітектор Тернополя Данило Чепіль став автором пам’ятника. Жінка із журавлем, що крилами тягнеться вгору, символізує молоду вільну Україну.
 
Місце зустрічі тернополян змінити не можна
Орієнтиром у часі та просторі слугує тернопільський тристоронній годинник, розташований у сквері ім. Шевченка. Оригінальний годинник придбало і встановило “Товариство прикрашування міста” у 1896 році. На жаль, старовинний часомір на перехресті вулиць 3 Мая і Міцкевича (нині вул. Гетьмана Сагайдачного та бульвар Шевченка відповідно) був зруйнований радянською владою після німецько-радянської війни.
 
Копію годинника відтворив львівський майстер Олексій Бурнаєв у 2014 році. Слава про витвір дійшла аж до Франції, батьківщини першого у світі тристороннього вуличного годинника, а історія увійшла до “Спадщини світового годинникарства”. Загальна маса годинника складає близько 100 кг, висота - 6,45 метра, а циферблат має 1 метр в діаметрі!
 
Парафіяльний костел Матері Божої Неустанної Помочі, що стояв у Тернополі з 1908 року, витримавши нищівні бої під час Другої Світової війни, був зруйнований радянською владою. На згадку про римо-католицьку святиню із готичними витонченими шпилями у 2017 році був встановлений бронзовий макет храму. Сквер ім. Т. Шевченка прекрасне місце для відпочинку та натхнення атмосферою міста.
 
Автор: Богдана Гриців
Богд
ана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support