Костел Божого Милосердя й Божої Матері Неустаної Помочі, Тернопіль

4669

Координати: 49.5505446, 25.6218499
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Костел Божого Милосердя й Божої Матері Неустаної Помочі, Тернопіль Костел Божого Милосердя й Божої Матері Неустаної Помочі, Тернопіль Костел Божого Милосердя й Божої Матері Неустаної Помочі, Тернопіль Костел Божого Милосердя й Божої Матері Неустаної Помочі, Тернопіль Костел Божого Милосердя й Божої Матері Неустаної Помочі, Тернопіль Костел Божого Милосердя й Божої Матері Неустаної Помочі, Тернопіль
Костел Божого милосердя і Божої Матері Неустанної Помочі - центр відновлення тернопільської римо-католицької парафії.
 
Історія храму
Радянська влада знищила колишній Тернопільський парафіяльний костел у 1954 році, натомість побудувавши універмаг і лишивши прихожан без святині. На згадку про храм нео-готичного стилю у 2017 році у Сквері ім. Т. Шевченка був встановлений його невеличкий бронзовий макет. Негідна доля спіткала і єзуїтський костел, що був перебудований на швейну фабрику. Колишній Домініканський костел перейшов до парафії греко-католиків.
 
Відродження
Осередком відродження тернопільської парафії стала стара єзуїтська каплиця, навколо якої і розпочалося будівництво нового парафіяльного костелу та будинку. Зведення храму тривало 9 років. Тогочасний голова Католицької церкви, Папа Іван Павло ІІ, звернув на це увагу і благословив наріжний камінь під будівництво святині. До цього довготривалого процесу долучилися численні жертводавці зі Львова, Німеччини, США, Польщі.
 
Архітектором цієї незвичної за своєю формою споруди став тернополянин Ігор Чулій. Над головним вівтарем працював Василь Козловський, тернопільський художник інтер'єру. До написання ікон також долучився відомий іконописець-реставратор Петро Демкович.
 
Сьогодення
Станом на сьогодні парафія римо-католиків складає понад 400 вірян, а служби правляться трьома мовами: українською, польською та англійською, зокрема для студентів з африканських країн. Краса, велич і сучасність дизайну костелу захоплює. За словами настоятеля, він є меншим, ніж здається на перший погляд, проте вміщує всіх охочих зайти до храму.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support