Преображенський печерний монастир, с.Наугольне Преображенський печерний монастир, с.Наугольне Преображенський печерний монастир, с.Наугольне Преображенський печерний монастир, с.Наугольне Преображенський печерний монастир, с.Наугольне Преображенський печерний монастир, с.Наугольне Преображенський печерний монастир, с.Наугольне

Хотілося б вам представити цікаву споруду, а саме Преображенський монастир, який розташований біля села Наугольне на Луганщині. Дане місце є мало відомим сучасному мандрівникові. Унікальність печерного монастиря, архітектура якого не має аналогів у всій Східній Європі, підтвердили фахівці Інституту археології Національної Академії Наук України. До такого висновку прийшли вчені після ретельного вивчення взятих проб в печерах. Будувалися ці печери в кілька етапів. Самий ранній період - це сімнадцяте століття, а свіжі ходи в печерах зроблені на початку двадцятого століття.

Також, експерти Інституту археології підтвердили, що в історії створення Преображенського монастирсько-печерного комплексу (так спорудження офіційно позначено в дослідженні) простежуються два етапи: перший - об'єднання окремих приміщень в єдину галерею, їх додаткова обробка та перепланування (XIX- поч. XX століття) , другий - створення окремих жител ченців-пустельників, так званої «пустелі» (XVII-XVIII століття).

Крім того, вчені звернули особливу увагу на унікальні зображення, знайдені в підземній галереї, які просто необхідно зберегти: хрести, автографи ченців і інші цікаві християнські символи. Печера являють собою ходи вироблення вручну в горизонті верхньокрейдяних відкладень із загальною довжиною ходів близько 230 м і середньою висотою 2м.

Чи не розкопаний прохід був дуже узкім- висотою до 0,7 м і довжиною 10 м- потрапити в печеру було складно. Зараз прохід розкопаний, печера названа Преображенським монастирем. У підземних галереях розрізняється трапезна кімната і приміщення церкви, є висічений вівтар. Тому беріть ліхтарики, свічки, і припаси їжі в руки і вперед, розслідувати незвідане по печерах в Преображенському монастирі. Адже в Україні безліч цікавих місць, які варто відвідати, закарбувати і розповісти про них всьому світу! Успіху!

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support
Харків Луганськ Донецьк Запоріжжя Дніпро ЧЗВ Київ Сімферополь Черкаси Одеса Херсон Миколаїв Полтава Кропивницький Суми Чернігів Хмельницький Вінниця Житомир Рівне Чернівці Тернопіль Ужгород Луцьк Львів Івано-Франківськ