Меморіальний комплекс «Привільнянський плацдарм»

15388

Координати: 49.0123865, 38.2896844
Тип місця: Мальовнича природа, Пам'ятники\Пам'ятки, Унікальні місця
Вхід: Безкоштовний
Цікавість: Загальна
Меморіальний комплекс «Привільнянський плацдарм» Меморіальний комплекс «Привільнянський плацдарм» Меморіальний комплекс «Привільнянський плацдарм» Меморіальний комплекс «Привільнянський плацдарм» Меморіальний комплекс «Привільнянський плацдарм» Меморіальний комплекс «Привільнянський плацдарм» Меморіальний комплекс «Привільнянський плацдарм» Меморіальний комплекс «Привільнянський плацдарм»

У м. Привілля є незвичайне місце, створене для тих хто пам'ятає і шанує пам'ять про загиблих солдат Великої Вітчизняної війни. Місце, про яке мало кому відомо, але масштаби його величності великі. Історики називають цю місцевість другим Сталінградом. Зараз воно несе назву «Привільнянський плацдарм».

Місто Привілля розташоване на правому березі річки Сіверський Донець в 15 кілометрах на північному заході від Лисичанська (Луганська обл.). Пам'ятник був побудований біля підніжжя Терикону шахти ім.Артема. Місцеві жителі називають його "горою Артема" де піднявшись на гору, можна побачити порізану землю від залишків окопів, землянок, місця розривів  снарядів та мін. Тут відкривається неповторна панорама на меморіал, який з супутника нагадує нам орден "Зірки", та на гру фарб пейзажів в окрузі пам'ятника.

Трохи з історії: у м.Привілля в роки Великої Вітчизняної війни велися запеклі бої, що служили подальшим поштовхом до звільнення Донбасу. Місто було двічі окуповане німецько-фашистськими загарбниками, майже 400 днів і ночей (з 10 липня 1942 року по 6 лютого 1943 і з 3 березня по 2 вересня 1943) тривала окупація невеликого містечка, який весь цей час був прифронтовою смугою.

Особливо кровопролитними були бої на Привольнянському плацдармі у травні - вересні 1943 року, місце для захоплення плацдарму вибрали не випадково - воно було зручним для висадки. Правий берег річки всюди високий і порізаний ярами, що створює для наступаючих солдатів великі труднощі, тут же він досить пологий. Крім того, річка робить в цьому місці закрут, тому що висадилися війська не піддаються фланговим ударам. Підсумки нищівних бойових дій масштабні, загинуло більше 20 тис. чоловік.

На честь 65 річчя Перемоги над фашистськими загарбниками було створено пам'ятник-меморіал, який стане гідним нагадуванням про тих безіменних солдат, які віддали життя на цьому місці заради нашого світлого майбутнього. Також поруч з цим місцем колись знаходились ДОТи та вогневі позиції німців. Зараз залишки німецьких укріп споруджень можна знайти зовсім поруч, десь в 100-150 метрах від стоянки біля меморіала.

Як би далеко не пішов час, які б зміни не відбулися, їх подвиг ніколи не померкне, буде жити вічно. "І будуть дзвеніти біля підніжжя цих пам'яток дитячі голоси, співати українські солов'ї, шуміти грози. Будуть приходити до пам'ятників молодята, схиляти сиві голови ветерани, приносити квіти діти. І всі вони знають: ми нічого не забули, забуття не торкнеться героїв". Не кожен набереться сміливості, щоб відвідати це місце через його розташування. Але повірте, це варто того, щоб покласти квіти у підніжжя пам'ятника і ще раз згадати про тих солдат, які боролися за нашу землю і перемогу.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support

Увага! Частина Донбасу окупована під час військової агресії російської федерації проти України!

Збройна агресія росії проти України з 2014 року призвела до втрат домівок та життів не тільки багатьох Українців, але і громадян інших країн та національностей.

Ми вважаємо неприпустимими та безглуздими будь-які військові дії проти будь-якої країни у 21 столітті, але на жаль керівництво російської федерації так не вважає, і тому багато незалежних країн, включно з Молдовою, Грузією та нашою батьківщиною потерпає від безглуздої агресії.

Тож допоки окуповані частини Донецької та Луганської областей не будуть демілітаризовані та повернені до складу України, включно з іншими територіями незалежних країн, ми наголошуємо користувачам нашого сайту про небезпечність відвідування окупованих росією територій, включно з Кримом.

Зараз на сайті представлені тільки туристичні об'єкти, які знаходяться на територіях підконтрольних Україні та розташованих далеко від зони бойових дій, тому завдяки Української армії відвідування цих об'єктів цілком безпечне.