Національний академічний театр Франка, Київ

2608

Координати: 50.4458326, 30.527873
Тип місця: Театри
Вхід: Платний
Офіційний сайт: http://ft.org.ua/
Національний академічний театр Франка, Київ Національний академічний театр Франка, Київ Національний академічний театр Франка, Київ
Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка — академічний україномовний драматичний театр, який був заснований у 1920-му році в Вінниці частиною учасників Молодого театру та Нового Львівського театру, серед яких були Гнат Юра та Амвросій Бучма. Після об’єднання вони утворили новий академічний театр на чолі з Гнатом Юрою. Також варто взяти до уваги, що засновниками театру були переважно молоді актори.

Дебют
Дебют театру відбувся у січні того ж року, з прем’єрою твору Винниченка “Гріх”, а впродовж першого сезону здійснив ще двадцять три прем’єри, переважна кількість який були п’єсами того ж В.Винниченка. Серед відоміших постановок - новаторське бачення відомої опери В.А.Моцарта на текст Бомарше “Весілля Фігаро”.

Молодість і наснага до роботи акторів і були тими факторами, які підтримували театр життєдайним посеред фактично неможливих умов для існування. Але, попри все, театр продовжував роботу, поповнював свій репертуар перекладами іноземних драматичних творів та гастролював Україною, де, через виступи театру на Донбасі з них був сформований Державний театр УРСР, з локацією в тодішній столиці — Харкові. Там він працював до 1926 року, після чого переїхав до Києва, в будинок колишнього театру Соловцова, де продовжує свою діяльність і по сьогоднішній день.

Радянські часи
В тридцятих роках театр, разом з низкою інших творчих колективів переходить на радянські пропагандистські постановки. Але тодішня влада не змогла повністю погасити творчий запал акторів, і з часом вони починають розбавляти свій репертуар новими, унікальними творами, в 1940-му році театр отримав статус академічного, і створює широко відому тепер виставу “Украдене щастя” за Іваном Франком.

Розквіт
У часи війни театр працював в евакуації, а в повоєнний час відновив свою роботу в Києві, розширюючи репертуар та продовжуючи свою бурхливу діяльність. А вже в дев’яностих роках починає творчість на європейських просторах, на гастролях Німеччиною, Францією, Італією та іншими країнами Європи.

Автор: Дмитро Чорний
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support