Софійський собор, Київ

6776

Координати: 50.4529752, 30.5155456
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Релігійне, Майдан\Площа
Парковка: Не облаштована
Софійський собор, Київ Софійський собор, Київ Софійський собор, Київ Софійський собор, Київ Софійський собор, Київ
Софіївський собор — катедральний собор, розташований і центрі столиці України — на Софіївській площі, одна з найважливіших історичних та архітектурних пам’яток України, складова частина Національного заповідника “Софія Київська”.
 
Собор починає свою історію в 1037-му році, заснований Київським князем Ярославом, та названим на честь Софії — святої Мудрості Божої, місцем закладення було поле битви, на якому печеніги були переможені руськими військами. Катедральний комплекс має багату історію, велику кількість разів був пошкоджений та знову відновлений, на території собору були поховані такі відомі особистості як: митрополит Іларіон Київський, князі Ярослав Мудрий, Всеволод I, Володимир II Мономах, В’ячеслав та інші.
 
Крім важливого історичного, собор несе в собі також великий мистецько-архітектурний спадок: у Соборі збереглося понад 260 кв.метрів мозаїки та 3 000 кв. метрів фресок XI століття, нові мозаїки та фрески знаходять і сьогодні. Також в Софії Київській виявлено понад 7000 графіті — написи та малюнки на стінах, які лишали відвідувачі та служителі. Комплекс собору складається з низки будівель, таких як: дзвіниця, трапезна, хлібня, південна вежа, будинок митрополита, брама Заборовського, Братський корпус, бурса та пристінні келії, які були зведені в різних сторіччях, представляють різні архітектурні стилі, та кожна з яких має свою унікальну та неповторну історію.
 
Сьогодні Софійський собор є частиною Національного заповідника “Софія Київська” заснованого в 1934-тому році, є сучасним представником візантійського і барокового стилів у архітектурному ансамблі столиці України Києва. Об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО з 1990-го року. Нині собор функціонує як історично-музейний комплекс, який пропонує відвідувачам широкий перелік, екскурсій, експонатів, тощо.
 
Автор: Дмитро Чорний
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support