Музей пожежної справи, Київ

2263

Координати: 50.5011787, 30.4906332
Тип місця: Музеї
Музей пожежної справи, Київ Музей пожежної справи, Київ
Історія
Музей пожежної справи - музейний комплекс в столиці України Києві, присвячений історії ремесла вогнеборців та їх робочій техніці. Музей було відкрито наприкінці січня 2004-го року в пожежній частині №25, яка була заснована в 1970-х роках, а на той момент була найбільшою пожежною частиною в Європі.
 
Експозиція
Музейна експозиція включає пожежну техніку, методи роботи та обладнання пожежників, які використовувалися з ХІХ століття. Усі одиниці експозиції - відновлені зразки пожежної техніки. Деякі є унікальними та єдиними у своєму роді.
 
Найстарішим експонатом є вози ХІХ століття, які використовувалися для пожежогасіння двісті років тому. Вони завжди працювали в парі, тож допоки на одному з них пожежники перевозили дрібну техніку, лопати, сокири та інше обладнання, на другому перевозилися бочки з водою, рукави та насоси, які працювали внаслідок фізичної сили пожежників. Крім того, застосовувався великий паровий котел, який міг створювати необхідний тиск для пожежогасіння без застосування ручної сили, проте, для активації було необхідно розкочегарювати його протягом 15-20 хвилин. Оскільки, час - це критичний ресурс в даному ремеслі, котел застосовувався лише для гасіння великих пожеж.
 
Також на виставці присутні вже автоматизовані зразки пожежної техніки, які використовувалися впродовж ХХ століття. Відвідувачі можуть ознайомитися з фотографіями першого пожежного автомобіля Києва, який почав застосовуватися з 1913-го року на базі автомобіля “Мерседес”. Окрім цього, наживо демонструються зразки техніки на базі шасі ЗІС-5, які використовувалися в Києві з 1986-го року, а також їх модифікація 1940-го року, які мали спеціальну кабіну для перевезення усіх пожежників. Музей пропонує відвідувачам звернути увагу й на дрібні експонати техніки - ручні вогнегасники, лопати, сокири тощо, які належать різним епохам. Відвідувачі також мають нагоду оглянути діючу пожежну частину.
 
Як дістатися?
Київ, вулиця Маршала Малиновського 6.
 
Автор: Дмитро Чорний
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support