Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка

21044

Координати: 45.8596662, 34.907459
Тип місця: Унікальні місця, Джерело, Водойма
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка Йодо-Бромне Гаряче джерело, Стрілкове, Арабатська стрілка
Йодо-Бромне гаряче джерело в Стрілкове - одне з трьох термальних джерел, що знаходиться на Арабатській стрілці. Також його називають гарячим джерелом Чокрак.
 
Це джерело - ніби відкрите озеро з трубою, звідки тече гаряча вода, температура якої сягає 65 градусів за Цельсієм. Поруч є переодягальні та сходи в “озеро”, стоянка для машини (за яку можливо прийдеться платити, але тут раджу запитати документи та всі дозволи у тих, хто просить заплатити, у разі чого просіть чек), біля огородженої частини водойми є міні-магазин, де можна купити продукти.
 
Історія
Як і всі термальні джерела історія цього сягає 1960-х років, коли на цій місцевості працювала геологічна розвідувальна група, котра займалася пошуком прісної води, нафти та газу на косі. Корисних копалин чи води не було знайдено, проте свердловина глибиною 800 метрів залишилася і почала бути корисною в іншій сфері - туристично-лікувальний.
 
Лікувальні властивості
Сама вода в джерелі наповнена йодом, бромом, хромом, магнієм та іншими мікрочастинками. Взагалі гарячі водойми мають багато лікувальних властивостей. Вони позитивно впливають на серцево-судинну систему, опорно-руховий апарат, лікують захворювання шкіри, особливо псоріаз. Також це корисно для дихальних шляхів.
 
Протипоказання
Враховуючи те, що температура води сягає близько 70-80 градусів біля витоку, відвідування таких місцевин не рекомендується людям, які мають серйозні проблеми з серцем, тиском, адже можна зробити ще гірше. Перед купання треба обов’язково мати консультацію з власним сімейним лікарем або представником медичного персоналу, що є на території. Також не рекомендується відвідувати джерело влітку в обідню пору, коли південне сонце нагрівається і повітря до +40 градусів.
 
Що є поруч?
Поряд в 100 метрах є славнозвісне солене озеро Сиваш, що також має безліч власних лікувальних властивостей. А на іншій стороні коси - Азовське море. Також, якщо ви хочете зволожити свою шкіру - радимо відвідати поруч Гліцеринове озеро, що буде чудовим доповненням після посушливих вод Моря та Сиваша

Арабатська стрілка - чудове місце для комплексного відпочинку та лікувального відновлення. Запрошуємо на Херсонщину!
 
Як дістатися?
Громадським транспортом:
Від центрального автовокзалу міста Херсон відправляєтеся на рейсовому автобус “Херсон - Генічеськ”. Приїхавши на місцеву автостанцію треба знайти автобус “Генічеськ - Стрілкове”. Після приїзду в селище вам треба буде ще пройти пішки близько 2 км за нього по грунтовій дорозі - і ви на місці.
 
Власним авто :
Виїжджайте з міста Херсон по трасі Е97, при виїзді з міста приєднайтеся до потоку М14 і прямуйте до розвилки, де треба буде повернути праворуч і їхати по трасі Р47 в напрямку Генічеська. Не заїжджаючи в місто прямуйте по вулиці Азовській до селища Стрілкове, потім проїжджаєте селище ще 2,5 км і з початком грунтової дороги ви побачите джерело, використовуйте також як орієнтир Гліцеринове озеро, біля якого стоїть каплиця.
 
Увага! На жаль, в кінці 2020 року безкоштовний доступ до термального джерела був закритий - тепер він є частиною комерційного spa-комплексу Арабатська терми. Стара купіль була закопана, але з тієї ж свердловини термальна вода по трубі надходить в купіль біля Гліцеринового озера. До речі для місцевих жителів доступ до джерела зберігся безкоштовним.
Автор: Данило Щоголь
Наталя, 18.09.2020
30 августа открыли платный курорт на соседнем глицериновом озере, а в этот горячий источник перестали качать воду(((
Ірина, 01.09.2020
Доброго дня!!!!
Славнозвісне йодобромне джерело, а також вищезгадане гліцеринове озеро ,що є природними ресурсами вже не є у вільному доступі для всіх бажаючих, починаючи з 31.082020.....Нажаль це так!!!!!!! (((((((

Територію гліцеринового озера орендували, а від гарячого джерела пустили трубу і організували платний вхід на свою територію(100гр з людини) перекривши вихід термальних вод в нинішню водойму,що до цього моменту була безкоштовна та користувалась активним попитом у туристів-відпочивальників...

Нажаль.... Надаль....

Влад, 23.08.2020
Как раз сегодня там был,в восторге просто.зашли через центр.ворота прошли метров 5....послышались истерические крики /уважаемые............ сделал вид что не нам,поднялся на деревянный помост а там святые плавают а другая кучка мужских особей сбилась в кружок и вылупилась на нас.тут с другой стороны подпорхнул холуй в спец одежде охрана кажется и начал блеять,что нам нельзя тут быть,тут только начальство.точнее можно но в следующем году и платно ,при этом увлекая нас к выходу где наставили булыжников с им погибших воинов ато за светлое будущее окраины.кстати сегодня день прапора,при чем тут это спросите вы ,да так что то гимн вспомнил
Зінаїда, 18.07.2020
Дуже дякую за інформацію !!!
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support