Храм Святої Великомучениці Варвари, Бехтери

2451

Координати: 46.2450966, 32.2898161
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Храм Святої Великомучениці Варвари, Бехтери Храм Святої Великомучениці Варвари, Бехтери Храм Святої Великомучениці Варвари, Бехтери Храм Святої Великомучениці Варвари, Бехтери Храм Святої Великомучениці Варвари, Бехтери Храм Святої Великомучениці Варвари, Бехтери Храм Святої Великомучениці Варвари, Бехтери
Історія
Храм Святої Великомучениці Варвари знаходиться на території колишнього помістя родини Овсянико-Куликівських. Вони були відомі на всю округу тим, що мали власний оркестр, який виступав навіть в одеській філармонії та оперному театрі. Церква - єдине приміщення, що збереглося від усього помістя.
 
Син власника маєтку був одружений на позашлюбній внучці Потьомкіна - Варварі. І дослідники, які вивчають історію роду Потьомкіна, кажуть, що цей храм існував уже в 1846 році, хоча перша згадка про храм зафіксована у метричній книзі пізніше. У народі церкву називають Храм Трьох Варвар, на честь його засновниць - внучки Потьомкіна і ще двох дівчат, представниць поміщицьких родин із сусідніх сіл. При церкві на той час були 30 гектарів землі.
 
Як храм він існував до 1928 року, потім його закрили і зробили тут клуб сільськогосподарського технікуму. На території святині було родинне кладовище, яке радянська влада залила бетоном, створивши таким чином танцювальний майданчик. Але у 1942 році знову повернули статус храму. Та не надовго. Після війни, у 1946 році технікум відновив свою діяльність і церкву знову віддали під клуб. Так було до 70-х років, поки технікум не перевели в інше село (Коробки). Але храм відновився тут лише в 90-х роках.
 
Архітектура
Всередині церква оздоблена фотокопіями європейських гравюристів за євангельськими сюжетами. Але розписів немає через температурний режим в приміщенні. Він дуже змінюється в залежності від сезону, тому по стелі і стінах часто йдуть тріщини.
 
Побудований храм з буту, камінь. Оригінальну дзвіницю знесли, коли відкрили тут клуб, а сучасну звели уже пізніше з дерева.
 
Як дістатися?
Доїхати до Бехтерів можна автобусом з Залізного Порту, Херсону, Голої Пристані, Лазурного. Також є маршрутні таксі.
Автор: Ірина Макуха
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support