Склеп родини Фальц-Фейнів, Новочорномор'я

5736

Координати: 46.1925764, 32.2522759
Тип місця: Покинуті об'єкти, Архітектура
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Склеп родини Фальц-Фейнів, Новочорномор'я Склеп родини Фальц-Фейнів, Новочорномор'я Склеп родини Фальц-Фейнів, Новочорномор'я Склеп родини Фальц-Фейнів, Новочорномор'я Склеп родини Фальц-Фейнів, Новочорномор'я Склеп родини Фальц-Фейнів, Новочорномор'я Склеп родини Фальц-Фейнів, Новочорномор'я Склеп родини Фальц-Фейнів, Новочорномор'я Склеп родини Фальц-Фейнів, Новочорномор'я
Це місце являє собою зруйновану башту-каплицю з православним куполом, де було поховано Олександра Івановича Фальц-Фейна та його дружину Софію Степанівну Фальц-Фейн (дівоче прізвище Загавалло). Свого часу це був цілий комплекс : каплиця-склеп, що розташовувалася на кургані, який, в свою чергу, був обнесений 12-ти гранною кам'яною огорожею з будинком доглядача, що був воротами. Відтак, це місце можна з впевненістю вважати склепом родини Фальц-Фейнів.
 
Хто такі Фальц-Фейни?
Вони - представники одного з найвпізнаваніших і найзаможніших родів Херсонської губернії на початку ХХ сторіччя. Недивно, що їх рід носив титул королів Таврійських степів, адже вони не тільки зробили величезний внесок у розвиток губернії, а ще й підняли на найвищий щабель розведення овець-мериносів, залишивши по собі найвідоміший в Україні заповідник, що є перлиною Херсонщини - Асканія-Нова. Фальц-Фейни походять зі славетних родів Ліхтенштейна. Був час, коли вони володіли майже 8% території всієї сучасної Херсонської області.
 
Історія
Родинний склеп був зведений на пагорбі-кургані на березі Круглого озера, яке знаходиться біля сучасного селища Новочорномор’я. Точної дати будівництва немає. Одні дослідники вказують кінець ХІХ століття, інші стверджують, що каплиця була збудована вже в 1900 році. Одне можна зазначити точно, ця споруда містила в собі мотиви ренесансу, модерну, візантійського і татарського зодчества, що було дуже характерним для цієї місцевості, адже Таврія - це край про який писав ще Геродот, згадуючи його під назвою Гілея.
 
Засновником будівлі варто вважати Олександра Фальц-Фейна, брата засновника Асканії-Нової Фрідріха Фальц-Фейна. Він вирішив побудувати мавзолей для своєї дружини Софії Степанівни, яка неочікувано померла на 38 році життя. Раніше усе було оздоблено мармуром, який поміщик привозив кораблями з Італії. А 1908 року тут спочив і сам барон Олександр Фальц-Фейн. Як всі ми знаємо, буремні події тих часів не могли обійти стороною і цю пам’ятку. В революційні часи склеп було відчинено, кісти колишніх баронів викрадено і заховано в невідомому місці. В свої часи радянська влада зробила з цього місця склад для зберігання картоплі. Потім це місце було повністю розграбовано.
 
Сучасність
Сьогодні на місці комплексу залишилися башта від каплиці і склеп, що височіють над величним степом. Наразі йдуть перемовини щодо реставрації та відновлення пам’ятки, хоча з цим виникають складнощі.
Однозначно можна сказати, що це місце для тих, хто хоче дослідити історію Херсонщини у всіх аспектах, до того ж поруч є Чорне море та курортне місто Залізний Порт. Тож, якщо ви будете поруч, завітайте і спробуйте відчути себе в атмосфері початку ХХ століття.
 
Як дістатися?
Громадським транспортом:
Приїжджаєте в місто Херсон на поїзді або автобусі. Від центрального автовокзалу від’їжджаєте рейсовим автобусом Херсон - Новочорномор’я. По приїзду в село вам треба буде знайти вулицю Приозерну (вона крайня) і рухатись по ній до самого кінця. Там ви й знайдете каплицю-склеп, яка буде височіти над місцевістю.
 
На авто:
В місті Херсон рухайтесь вулицею Перекопській 7 км до вулиці Херсонської, а далі прямуйте в напрямку мосту, де приєднайтеся до траси Е97/М17 - 6 км. Далі з’їдьте на Р57 і прямуйте до села Бехтери. Звідти вам потрібно виїхати вулицею Горького за село і рухатися в напрямку селища Новочорномор’я. Перебуваючи там, їдьте вулицею Приозерній до кінця, і ви на місці.
Автор: Данило Щоголь
Ірина Макуха
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support