Садиба в Кадніца, Богодухівський район

14004

Координати: 50.1122812, 35.7625794
Тип місця: Покинуті об'єкти, Замки\Садиби\Фортеці
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Цікавість: Середня
Садиба в Кадніца, Богодухівський район Садиба в Кадніца, Богодухівський район Садиба в Кадніца, Богодухівський район Садиба в Кадніца, Богодухівський район Садиба в Кадніца, Богодухівський район Садиба в Кадніца, Богодухівський район Садиба в Кадніца, Богодухівський район Садиба в Кадніца, Богодухівський район Садиба в Кадніца, Богодухівський район Садиба в Кадніца, Богодухівський район Садиба в Кадніца, Богодухівський район

Про те, що в селі Кадниця Богодухівського повіту є поміщицьких садиби (в абсолютно занедбаному стані), чомусь мало хто знає. Добиратися туди дуже просто: сідаємо на автостанції Центральний ринок на будь-який автобус йде в бік Богодухова і через сорок хвилин доїжджаємо до села Горького, проходимо 3 км у північному напрямкуі ми на місці! Крім того це ще й мальовничі, красиві місця!

А тепер Кадниця історична ... Архівна витримка:

Село Кадниця Харківського повіту (з економічної примітки на 1804).

Власники: надвірний радник Іван Євстахійович Куликовський, майорша Уляна Олексіївна Петрович, колезький радник Андрій Іванович Ковалевський. Дворів - 32, чоловіків - 129, жінок - 146, землі - 1404 десятини 1692 сажні.

"Сие село Кадница поселена на левой стороне речки Кадница между вершинами, в которой господских жилых домов два. На протоке росоховатом помещика Куликовского водяная мельница о двух поставах с просяными толчеями действующая весной и осенью, которой сам владелец пользуется. Того же помещика Куликовского винокуренный завод один о пяти котлах в коем выкуривается в зимнее время горячего вина до 1000 ведер для чего хлеб дрова и работники употребляются собственные. Дача простирается по обе стороны упомянутой речки и ее вершин грунт земли чернозем песчаный и глинистый, сенокосы находятся по оврагам, лес растет черный большей частью дубовый дровяной и отчасти строевой. Крестьяне состоят на пашне, по зажиткам скудны скотоводства очень мало.» ГАХО Ф.24, оп.3, ед.хр.21, л.77 об. "

Цікава справа, пов'язане з цим селом, розглядалося 1783 році. Тоді кріпосна дворова людина поміщика Василя Логачова назвав себе царем ...

Так само, в Кадниця напевно бував Сковорода, тому значна частина землі в цей час належала його другові А.І. Ковальову.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (4)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support