Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка Радіо-Астрономічна обсерваторія Брауде (УТР-2), Іванівка
А ви знали, що Україна славиться не тільки своєю культурою, традиціями та етнічними зв’язками, а також і значними винаходами науки. Хто б що не говорив, що інші країни випереджають нас у розвитку медицини, науки, ще якихось новітніх технологій; можливо, так і є, але у нас точно є те, чого немає у жодному куточку світу. Мова піде про Радіо Астрономічну Обсерваторію Брауде (УТР-2). Мабуть, ця назва ні про що не говорить, тому розкажемо детальніше про специфіку та работу.
 
Сама обсерваторія названа в честь українського радіофізика -- Брауде Семена Яковича. Радіо-Астрономічна обсерваторія імені С.Я. Брауде належить Харківському національному університету ім. В.Н. Каразіна. Тут знаходиться найбільший в світі радіотелескоп нового покоління ГУРТ, що в перекладі означає Гігантський Український Телескоп та УТР-2. Особливістю радоскопів є те, що вони здатні перехопити космічні радіохвилі на різних частотах - аж до низькочастотного декаметрового діапазону, але в силу великих розмірів поки не можуть бути винесені в космос. Розміром приблизно в 25 футбольних полів у відкритому полі за придорожньої лісосмугою перед вами відкривається фантастична картина: на сонці виблискують дивовижні конструкції висотою більше трьох метрів кожна. Це диполя - елементи антени радіотелескопа УТР-2. Таких елементів тут не сто, чи не двісті, а 2040.
 
Цілодобово антени радіотелескопа УТР-2 і ще більш потужні антени радіотелескопа ГУРТ, наведені з землі на конкретні космічні об'єкти, ловлять радіосигнали з космосу. Незабаром ці сигнали надходять по кабелях, прокладених в трьох бетонних підземних тунелях висотою 2 метри і довжиною по 900 метрів кожен, в приймачі-реєстратори, зібрані на базі п'яти комп'ютерів. Комп'ютери знаходяться в обчислювальному центрі, який розташований на першому поверсі адміністративної будівлі. Тут же є сервер, який призначений для збору і експрес-обробки всієї інформації. Ще один комп'ютер відповідає за наведення УТР-2. За програмами, розробленими науковцями. За допомогою радіотелескопів УТР-2 і ГУРТ здійснюється з десяток ключових дослідницьких програм. Це піонерські дослідження рекомбінаційних радіоліній під керівництвом академіка НАН України Олександра Коноваленко, дослідження Сонця, залишків спалахів наднових зірок і областей іонізації водню, міжзоряного і міжпланетної середовища, позагалактичних об'єктів, радіоштормів Юпітера і блискавок на Сатурні

Яке це має значення для людства?

Викиди крональних мас Сонця впливають на магнітне поле Землі, а значить, і на людей. Під час активності Сонця у багатьох людей підвищується тиск, порушується робота сердечної активності. Як висновок: ми підходимо до можливості прогнозування космічної погоди.
Тому, приїздіть і побачите все на власні очі, чудові екскурсоводи розкажуть більш детально про роботу ГУРТ та УТР, відкриєте для себе новину про те, що радіоастрономія не тільки кабінетна наука, і багато чого іншого, що ви не почуєте в жодному куточку світу.
 
Як дістатися!?
Радіо Астрономічна Обсерваторія Брауде знаходиться в с. Іванівка, в 70-ти кілометрах від Харкова, за годину їзди по трасі "Київ-Харків-Довжанський".
 
Координати: 49.6378432, 36.941185
Автор: Ярослава Лугинець
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support