#FINDWAY Дніпро за 4 години - пішохідний оглядовий маршрут jQuery( document ).ready(function() { jQuery(".magnific_popup").magnificPopup({ type: "image", enab.. Product #: 2 based on 0 reviews

Дніпро за 4 години - пішохідний оглядовий маршрут

Розробник: #FINDWAY
Тип маршрута:
Міський
Пішохідний
Тип поверхні:
Асфальт
Тривалість:
Декілька годин
Запрошуємо вас разом з нами дослідити космічну столицю нашої країни, український Нью-Йорк та місто фонтанів в одному флаконі.
Вітаємо у Дніпрі!
 
Під час прогулянки цим маршрутом ви відвідаєте найкрасивіші та знакові місця Дніпра, такі як:
- Парк імені Лазаря Глоби
- Сквер Героїв
- Оперний театр
- Закинутий недобудований готель “Парус”
- Січеславська набережна
- Фестивальний причал та Куля бажань
- Монастирський острів
- Парк Шевченка
- Палац Потьомкіна
- Спасо-Преображенський собор
- Перший камінь, з якого почалось будівництво міста
- Діорама та музей АТО
- Пам’ятник Слави
- Проспект Дмитра Яворницького
- Катеринославський бульвар
- Європейська площа
- Найбільший у світі єврейський комплекс “Менора”
- Новий міст
- Оглядовий майданчик та набережна ж/м Сонячний
 
Початок маршруту: Залізничний вокзал, "Дніпро-Головний".
 
Кінець маршруту: оглядовий майданчик на набережній Дніпра, жил.массив "Сонячний".
 

Розробник: Вікторія Шапошникова
 
 
Мапу можна відкрити у додатку Google Maps - просто натисніть тут на значок у правому верхньому кутку мапи.
Уявімо, що ви прибули на вокзал Дніпро-Головний, і саме звідти починається ваша подорож.
 
І першою, найближчою до вокзалу, точкою нашого маршруту буде парк імені Лазаря Глоби, один з двох головних парків Дніпра. Там є гарне штучне озеро, на якому можна покататися на катамаранах та качечках, а також багато атракціонів та затишних куточків для пікніка або прогулянки. Далі по сходинках, або через міст над озером, можна піднятись у Сквер Героїв.
 
У Сквері є три справжні ракети, які були зроблені у Дніпрі на заводі "Півдмаш", адже за радянських часів Дніпро вважався космічною столицею України. Також біля скверу височіє будівля ОДА (особливо гарна вона вночі, коли починає підсвічуватись кольорами українського прапора).
 
Спускаємось вниз, назад до парку, і прямуємо до Дніпровського академічного театру опери та балету, де можна роздивитись один з численних дніпровських фонтанів, яркий називається "Муза". Раніше в Дніпрі була традиція - на кожен День міста відкривати новий фонтан.
 
Рухаємось далі по вулиці Юліуша Словацького, яка впирається прямо у найдовшу в Європі набережну - Січеславську, що є, мабуть, найвизначнішою туристичною принадою міста. Тут вас зустрічає ще один фонтан - "Кульбабка" (або “Сфера”), неймовірно популярний раніше ресторан "Поплавок", а зліва височіє закинутий, недобудований готель Парус, який є одним із символів міста. Його почати будувати ще в СРСР, але коли союз розпався, будівництво так і не завершили, в тому числі через те, що під фундаментом почав плисти грунт. Він вже багато років Парус стоїть як недобудова. Раніше там гинуло багато дітей та молоді, які приходили в готель в пошуках пригод зривались з висоти, тож тепер його суворо охороняють. У 2014 році на готелі з'явився герб висотою у 16 поверхів, який був занесений в книгу рекордів України. У 2016 надійшла пропозиція підірвати недобудову, але мешканці виступили проти знищення символу міста.
 
Якщо повернути направо і йти в протилежний бік від Парусу, можна прогулятись аж до Монастирського острову, споглядаючи гарно краєвиди Дніпра. Обов’язково зверніть увагу на фонтан “Лебідь”, який б’є прямо із річки. Він є одним із символів міста. Не забудьте зробити фото біля улюбленого гостями та жителями міста напису “I love Dnipro”. Також зверніть увагу на велике штучне сонце на лівому березі, яке добре видно з набережної, вночі воно ще і підсвічується. Це - “Дніпровський схід”, один із артоб'єктів металургійного заводу Інтерпайп. Туди, до речі, водять безкоштовні екскурсії, радимо:)
 
Проходячи через Фестивальний причал, який у теплі пори року є центральним майданчиком для проведення різноманітних свят та концептів, складно не помітити смарагдову Кулю бажань, ще один символ міста. Її можна потерти і загадати своє бажання. Кулю розбивали декілька разів, але найцікавіша історія відбулась у 2017 році. Тоді кулю бажань чоловік розбив кувалдою. За його словами, йому прийшло усвідомлення, що куля є джерелом зла та сьомою печаттю апокаліпсиса, і голос зверху наказав йому це зробити, щоб врятувати місто. Ось така історія.
 
Загадавши бажання, прямуйте далі по набережній до Монастирського острова. З набережної також чудово видно водоспад "Поріг ревучий". На острів можна потрапити піднявшись по місточку. Радимо обов'язково заглянути на оглядовий майданчик над водоспадом, звідти гарно видно башти-близнюки, один із символів Дніпра, завдяки якому місто називають українським Нью-Йорком. Далі острів тягнеться довгим пляжем, де можна охолодитись у літню спеку.
 
Далі, з острова по місточку потрапляємо прямо на оглядовий майданчик парку Шевченка, центральний парк Дніпра. Звідти відкривається мальовничий вид на місто. Рухаючись вгору, повз літній театр, потрапляємо у парк Шевченко. Там можна побачити Палац Потьомкіна, який зараз є Палацом студентів ДНУ. Це - найперша будівля, яка була зведена після заснування міста.
 
Якщо піднятись парком вгору, через центральний вхід з білими колонами, і піднятись ще трохи, дійдемо до Спасо-Преображенського собору. Поруч є перший камінь, з якого почалась розбудова міста, його заклала особисто Катерина II. З цього каменю почалось також і будівництво Спасо-Преображенського собору, який, за задумом, мав бути вище, ніж собор Петра і Павла в Римі, але не склалося. Також поруч з собором є Діорама, історичний музей і єдиний в Україні музей АТО. Наразі він є безкоштовним.
 
Від музею рухаємось вниз та вліво, та потрапляємо до пам'ятника Слави. З тамтешнього оглядового майданчика теж відкривається красивий вид, а ще там класні модерні будівлі. Якщо ви підніметесь від пам'ятника Слави вгору, назад до історичного музею, вправо (якщо стояти до музею спиною і дивитись на Політех) вниз буде іти центральний проспект Дніпра - проспект Дмитра Яворницього, раніше Карла Маркса. По ньому можна пройтись, а можна проїхатись на трамваї №1, який ходить дуже часто.
 
Там, де на проспекті закінчується крутий спуск, зліва (якщо ви йдете зверху), є Катеринославський бульвар. Він дуже гарний, особливо ввечері, коли сяє тисячами вогнів. А ще тут є Читальна арка, де регулярно проходять буккросинги. Повернувшись з Катеринославського бульвару на проспект і пройшовши трохи далі, справа буде головна площа міста - Європейська, раніше на ній стояв Ленін і був великий фонтан. Зараз там замість фонтану Французька каруселька, а замість Лєніна - паркінг та плацдарм для проведення міських свят, фестивалів, концертів.
 
Якщо пройти через площу і підете направо, натрапите на центральний ТЦ Дніпра - Мост-Сіті. З його парковки на відкритому даху на місто і річку, туди можна піднятись на ліфті. Поруч від Мост-Сіті є розташована “Менора” - найбільший у світі єврейський центр. Всередині він схожий на палац, тому рекомендую зайти подивитись, вхід вільний, до того ж там є класний безкоштовний туалет.
 
Якщо буде можливість і бажання, раджу також пройти пішки через Новий міст, звідти дуже крутий вид на місто, і саме через той вид Дніпро називають українським Нью-Йорком. Цей міст був нарешті відремонтований 2019 року і там гарні тротуари без дірок. До речі, про ремонт моста була цікава історія, коли президент України В. Зеленський приїхав інспектувати міст, вони з мером Дніпра Філатовим уклали парі, що якщо ремонт не буде закінчено до 14 вересня, то мер піде у відставку. Мер Дніпра Філатов це парі виграв. Сам міст довжиною близько 2 км, його можна пройти за 15-20 хвилин. Особливо прекрасно там в темряві, споглядати вогні нічного правого берега та сяючі Башти-близнюки, але вдень теж гарно.
 
Якщо перейти через міст на лівий берег, справа буде ще одна набережна, житлового масиву Сонячний. Особливо красиво там на оглядовому майданчику, де також є фонтан “Арка кохання”, на якому влітку зазвичай проводять водні битви, багато зелені та місця для пікніків і прогулянок. Так само це місце варто відвідати і ввечері.
Завантажити у форматі .KML: dnipro_around.kml
Деталі маршрута
Довжина маршруту 13 км
Координати старту 48.477432,35.015252
Координати фінішу 48.482074,35.062337
Додаткова інформація
Доступ взимку Доступно
Доступ для людей з інвалідністю Доступно
Підходить для сім'ї Так
There are no reviews for this product.
Написати відгук
BadExcellent
Facebook comment