Палац графів Реїв (Микулинецький палац Потоцьких)

7510

Координати: 49.397314, 25.6068563
Тип місця: Архітектура, Замки\Садиби\Фортеці
Вхід: Безкоштовний
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Палац графів Реїв (Микулинецький палац Потоцьких) Палац графів Реїв (Микулинецький палац Потоцьких) Палац графів Реїв (Микулинецький палац Потоцьких) Палац графів Реїв (Микулинецький палац Потоцьких) Палац графів Реїв (Микулинецький палац Потоцьких)
Вам коли-небудь вдавалося поринути в казку? Де дерева ростуть догори корінням, могутні атланти тримають Землю, довжелезними сходами ходять красиво одягнені панночки, парком гуляють білі коні, і білочки годуються горіхами. Якщо вам хочеться потрапити у DisneyLand по-микулинецьки, то обов'язково відвідайте палац родини Потоцьких. 

Перші камені заклала дружина гетьмана Людвіга Потоцька у 1712-1785 рр. Тільки уявіть, палац вкрашав неймовірний, на той час, дендропарк, за проектом архітектора Августа Фредеріка Мошинського. Довго бідкалася бездітна Людвіга, кому дістанеться палац і продала його заможному барону Пйот фон Конопці, а той через 9 років передав палац своєму сину Яну.

Підійдіть поближче, на мить заплющить очі, вдихніть запах квітів, прислухайтесь. Крізь товсті стіни чути музику, десь у залі, наповненій картинами та золотою оздобою, кружляють вальс, чути сміх, радість, закохані усмішки, а зі стін дивляться безліч картин роду Конопки. Приїжджають гості із заморських країн, бо ж в Микулинцях відкрився курорт, потрібно підлікуватися, а перед тим добряче погуляти тай відчути щедрість місцевої знаті.

А курорт славився серед усієї тогочасної Європи за цілющий бруд. Тому білолиці панночки і вусаті пани, долали тисячі кілометрів, щоб оздоровитися, насолодитися неймовірним дендропарком та по-пліткувати. Не кожен зможе прийти на бал, бо охороняють замок чотири атланти, вони тримають на своїх плечах весь палац, немов слони Землю в отих давніх міфах.

Тільки уявіть, звідусіль чути музику, закохані пари гуляють трояндовим парком, запах смачних наїдків лоскоче за носа усіх гостів, десь там чути цокіт коней з каретою, а над палацом Архангел Михаїл оберігає від злих духів. Жаль, що не збереглася його статуя до цих днів, вона ж бо вкрашала вхід палацу, а в руках архангел тримав герб Конопок.

Дорога на сьоме небо - так місцеві називають кам'яні сходи, які колись ніжно огортали пелюстки липи, в повітрі чувся гул бджіл, а кущі троянд милували очі покоління графів, їхніх слуг, та й заможних микулинчан. Якщо підніматися нескінченною кам'яною доріжкою, всіяною сходами, згадайте про молоду леді, яку колись згубило кохання, бо закохалась вона у садівника, а граф-батько був проти весілля. Як же, його багата красуня дочка, вийде заміж за якогось бідного садівника!? І насміхаючись з молодих закоханих, викопав дерево і посадив догори корінням, мовляв, якщо дерево прийметься, то молоді зможуть бути разом.

Чи то доля усміхнулася щирою посмішкою, чи кучерявий купідон доглядав за деревом, а може й молода графиня вимолила чуда у костелі, але навесні у вікна батька-графа вальсом закружляв білосніжний цвіт дерева-догори корінням, сповіщаючи про весілля. Розлютився граф і все-одно заборонив молодим з'єднати свої долі. Графиня Юзефа Рей з горя випила отруту і померла залишивши лиш згорток паперу з відбитками від гірких сліз і чорнильним надписом:

"Якщо не буду я з коханим, то хай не буду я нічия"

Про неймовірну історію кохання нагадує лише величний палац, який ховається у безлічі зелених красенів, на вершечку гори. Такою була доля молодої графині з роду Рей - на ній і обірвалося панування графів в Микулинцях. Її могила й досі сумує на польському цвинтарі, де вона, у білосніжному платті, чекає на свого садівника. Існує повір’я, якщо у закоханих не вдається з’єднати свою долю через заборону батьків, то вони кладуть квіти до могили Марії Рей. І тоді, їм неодмінно, вдасться отримати благословення від батьків.

Про славетний рід Рей йшли безліч хороших слів і подяк, а все тому, що вони утримували безкоштовний шпиталь, що врятував сотні микулинчан. Тож ось вже 3 століття благородні атланти захищають мури палацу, біля якого часто можна побачити малечу. Вони немов грибочки посідали на травичку і слухають атлантів , які розповідають їм казки про дивну жар-птицю яку доглядала Марія Рей, про бали й танці, на які з’їжджалося пів Європи та про те, як добрим словом лікувала микулинчан Юзефа Рей.

Її справи продовжують і далі. Тільки уявіть: у палаці зараз реабілітують людей, які напевне найщасливіші у світі - кожен ж бо, хотів пожити у палаці. Якщо вам доведеться побувати у ній, обов’язково погляньте під сходи головного залу. Немов мереживо павутиння переплітаються візерунки, такого ви не побачите ніде!

 
Як туди дістатись!?
 
Координати: 49.397314, 25.6068563
Автор: Андріана Мрочок
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support