Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського Полтавський краєзнавчий музей Кричевського
Історія
Історико-архітектурна спадщина Полтави бере свій початок ще з XIX століття. Загалом у місті представлені споруди так званого “губернського класицизму”, але збереглися і українські модернові приміщення, родом з XX століття. На початку 70-тих років XIX століття в Полтаві з’явилась будівля земської губернської управи, своєрідний парламент земель. Сама будівля впродовж першої половини двадцятого століття зазнала перебудови. У 1908 році за основу перебудови було взято проєкт відомого київського архітектора Василя Кричевського. А у 1911 році за ініціативи професора Докочаєва відкрився природничо-історичний музей. Це був перший заклад такого типу в тодішній губернії. Декоративний розпис будівлі музею виконав художник Микола Самокиш, і понині музей славиться своєю красою ззовні та багатою колекцією всередині.
 
Експозиція
Про неї детальніше. В її основі - особиста колекція ініціатора відкриття музею, Докочаєва, що присвячена ґрунтам. Вона поповнювалася експонатами, що були надані відомими меценатами, як-от Бобровський, який надав музей колекцію, присвячену історії скіфів або пані Скаржинська, що пожертвувала музею понад 20000 експонатів і справедливо вважається його фундаторкою. Також, з її ініціативи, до музею була приєднана наукова бібліотека.
 
У 30-ті роки минулого століття зали поповнилися експонатами на тематику місцевого побуту та культури полтавчан і утворилася ще одна зала, присвячена козацькій добі. Вона наразі є найвизначнішою в цьому комплексі пам’яток. Один з найстаріших експонатів, представлених в музей - дзвін, вагою понад дві тонни та віком 325 років! Тоді козаки під час першого Азовського походу захопили турецьку фортецю Кизикермен, на честь якої і названо дзвін. Також в музеї зберігається перстень, який, як розповідають працівники, належав Миколі Гоголю, та чимало інших цікавинок.
 
Як дістатись?
Та зрештою, найкраще то все побачити на власні очі. Музей знаходиться за адресою вул. Конституції 2, поміж двох парків - сонячного парку та березового скверу. Тож коли збиратиметесь на прогулянку, перевірте на сайті музею чи він працюватиме, і виділіть кілька годин на дослідження цього прекрасного місця!
 
Автор: Єлизавета Кравченко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support