Готель Цитадель (Максиміліанська вежа №2), Львів

5403

Координати: 49.8338859, 24.0266812
Тип місця: Архітектура, Замки\Садиби\Фортеці
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Цікавість: Середня
Готель Цитадель (Максиміліанська вежа №2), Львів Готель Цитадель (Максиміліанська вежа №2), Львів Готель Цитадель (Максиміліанська вежа №2), Львів Готель Цитадель (Максиміліанська вежа №2), Львів Готель Цитадель (Максиміліанська вежа №2), Львів Готель Цитадель (Максиміліанська вежа №2), Львів Готель Цитадель (Максиміліанська вежа №2), Львів Готель Цитадель (Максиміліанська вежа №2), Львів Готель Цитадель (Максиміліанська вежа №2), Львів
Заходжу на територію Львівської Цитаделі. Бачу гарно облаштоване паркування, лавочки, підстрижені кущі, сучасні ліхтарі… Сьогодні - це розкішний та дорогий готель, але що ж тут було до цього? Цікаво? Читай далі, щоб дізнатися про всі таємниці, що приховує Львівська Цитадель!
 
Максиміліанська вежа №2 була збудована як частина фортифікаційного комплексу Цитаделі (одна із чотирьох веж, які були призначені для артилерійської оборони міста). Будівництво вежі почалося в 1853 році. Хто архітектор цієї споруди, так і залишилося у невідомості.
 
Чому ж вежа названа Максиміліанською?
Тому, що архітектура вежі нагадує прототип вежі французького військового інженера Ж. Монталамбера. Австрійський архикнязь Максиміліан Йосиф д’Есте використав його креслення для спорудження фортифікацій у місті Лінц над Дунаєм. З того часу такі вежі почала називати Максиміліанськими за іменем архикнязя.
 
Під час Другої Світової війни на західноукраїнські землі у Цитаделі був концентраційний табір для військовополонених "Шталаг-328". У вже відомій нам вежі під номером 2, за свідченнями радянських військовополонених, було місце для допитів та камери для смертників. Вежу навіть називали “вежею смерті”!
 
Сьогодення
З 2012 року комплекс Львівської Цитаделі - пам’ятка архітектури національного значення. Але будівля є приватною власністю вже достатньо давно. Спочатку це було складове приміщення “Електрону”, а протягом останніх років вежа №2 дістала окремих власників.
 
Для туристів п’ятизірковий готель “Citadel Inn” - це гарне місце, щоб зупинитися у Львові, поніжитися у СПА-центрі, відвідати прекрасний ресторан та насолодитися краєвидом на Калічу Гору. Та мало з них підозрюють, що ж тут відбувалося десятки років тому… Про те, що тут було вбито більше 100 тисяч людей… Загиблих ховали просто у підвалах… Зараз досліджень тут не роблять, бо невідомо, на що ж там справді можна натрапити. Одним словом, місцина й справді моторошна попри гарний та доглянутий вигляд готелю…
 
Про тогочасні події нагадує тільки непомітна табличка зліва при в’їзді в готель, що схована поміж дерев: “На вічну пам’ять про подію / ad perpetuam rei memoriam”. Про яку подію? Видно, що тут про це місце пам’яті явно замовчують, звичайно, бо невигідно знати правду про це місце як про місце смерті.  Над входом у готель висить чорний навіс. А колись там був напис: “Звідси тільки один шлях - на кладовище”.
 
У рамках дослідження я зі своєю подругою відвідала теперішній готель “Citadel Inn”, щоб поспілкуватися із працівниками та спитати, що їм відомо про це місце в минулому. Дівчина на рецепції категорично відмовилася будь-що казати про це, проте хлопець-офіціант у ресторані на 2 поверсі радо розповів про те, що йому відомо. “Одні кажуть, що тут вбивали людей, інші - що тут був склад боєприпасів. І от десять років тому почалося відновлення вежі. Львівські мільйонери вирішили зробити тут готель. Багато хто говорив, що це не по-людськи. Та вклалося дуже багато грошей, 5 років пішло на відновлення, а люди зараз в принципі задоволені”.
 
На сайті готелю у розділі “історія”, звісно, про справжню історію місця не сказано жодного слова. Звісно, що дуже туристи не зраділи б, якби їм повідомили, що у їхній кімнаті було когось вбито. Хай навіть пройшли роки, місця завжди пам’ятають про події. Отож, як історичне місце та місце пам’яті ця вежа і справді цікава. Проте думки щодо її теперішнього призначення, я впевнена, розділилися… Хтось вбачає у цьому новий подих, хтось - несправедливість, хтось - образу за невідповідне ставлення до історії народу. Але кожен, беззаперечно, зможе віднайти у цьому місці щось таке, що по-справжньому цікавить саме його!
 
Насолоджуйтеся подорожами:)
 
Як дістатися?
- громадським транспортом: автобуси маршрутів № 21,24,42,43. В'їзд на територію цитаделі знаходиться на вул. Грабовського. Від зупинки треба буде пройти ще 5 хвилин до об’єкту.
 
Автор: Вероніка Генкул
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support