Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон Свято-Катерининський собор, Херсон
Катерининський собор - одна з прикрас міста Херсона та перлина історичної місцевості в центрі міста “Парк Херсонська фортеця”. Це перший кам’яний храм міста Херсон, за архітектурним стилем належить до класицизму.
 
Історія
За планом Катерини ІІ місто Херсон мало стати другим Петербургом, перлиною всієї Таврії та захисним форпостом південних кордонів Імперії. Після будівництва фортеці, в 1786 році, над містом засяяла нова кам’яна церква, що була збудована на місці старої. Цей собор - робота архітектора І.С. Старова. На відкриття приїжджала сама Катерина ІІ, про що свідчить багато згадок, особливе місце займає відновлене крісло імператриці.
 
Ансамбль церкви доповнює дзвіниця, що будувалася тричі. Вперше в 1800 році, але у зв’язку із землетрусом дзвіниця дала тріщину, тому в 1806 році тимчасово збудували дерев’яну, але і вона не встояла, адже згоріла під час пожежі. Остання дзвіниця мала три яруси, за висотою близько 26 метрів. До наших часів зберігся лише перший ярус в його реставрованому вигляді. Центральний вхід до церкви прикрашають дві скульптури - Апостоли Петро і Павло. А північні та південні сторони собору прикрашають Святі мучениці - Варвара та Катерина.
 
Після смерті генерала-фельдмаршала Григорія Потьомкіна-Таврійського, якого заслужено вважають градоначальником Херсона і підкорювачем Таврії, його тіло було поховано в склепі на території собору. В голові у князя Григорія знаходився образ Катерини, а саме серце градоначальника було покладено в урну і відвезено на його батьківщину - Смоленщину.
 
Сьогодення
У сьогоднішні дні собор можна вважати частиною великої історичної пам’ятки міста Херсон - Херсонська фортеця. Ансамбль складається з собору Святої Катерини, дзвіниці, садових клумб з трояндами та могили-пам’ятки, де поховані воєначальники, які загинули під час російсько-турецької війни 1787-1791 років.
 
Як дістатися?
Громадським транспортом:
Приїхати в поїзді чи автобусі. Зійти на зупинці Привокзальній. Потім пройти 90 метрів до зупинки тролейбуса №1. Їдете приблизно 10 хвилин до зупинки “Стадіон Кристал”. Далі пройти по вулиці Перекопській 200 метрів в напрямку руху транспорту. Ви на місці!
 
Власним авто:
Маршрут майже той самий. Ви рухаєтесь від залізничного вокзалу по проспекту Ушакова вниз до вулиці Перекопської (орієнтир Шевченківський парк). Далі повертаєте на вулицю Перекопську і рухаєтесь приблизно кілометр, а ліворуч від вас буде знаходитися храм. Орієнтир - велика телевізійна башта.
 
Автор: Данило Щоголь
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support