Солені озера, Слов'янськ

33057

Координати: 48.8726189, 37.6165223
Тип місця: Водойма
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Цікавість: Загальна
Солені озера, Слов'янськ Солені озера, Слов'янськ Солені озера, Слов'янськ Солені озера, Слов'янськ Солені озера, Слов'янськ Солені озера, Слов'янськ Солені озера, Слов'янськ Солені озера, Слов'янськ Солені озера, Слов'янськ Солені озера, Слов'янськ
Філія Мертвого моря, японських гарячих джерел і французьких термальних вод є у вас прямо під боком. Практично з будь-якого великого міста України туди можна доїхати одним потягом. Це - Слов'янський Курорт і його солоні озера.

Походження озер
Солоні озера в Слов'янську - карстового походження. Це означає, що озера - верхівка "листкового пирога" з грунтових вод і покладів солі. Грунтові води просочуються через шари солі, розчиняють її, і виходять на поверхню вже як насичений розчин - ропа.

Через таку геологію самі озера досить неглибокі - в основному до 2 метрів глибиною, але місцями в них зустрічаються воронки глибиною 16 і більше метрів. Через ці воронки озера сполучаються з живлячими їх водними горизонтами. Чим коротше ці сполучення - там солоніша вода в озері.

Глибина і розмір озер непостійні - в жарку погоду і при активному використанні води та мулу з озер їх глибина зменшується.

Що там корисного?
Слов'янський курорт спеціалізується на бальнеогрязелікуванні. Це означає, що там користуються лікувальними грязями з озер і ропою звідти ж. Ропа - насичена хлоридно-натрієва вода, з вмістом сульфатів. Мул містить багато органіки і мікроелементи.

У лікувальних цілях грязь видобувається з Рапного озера. Її передають в санаторії, де вона використовується циклами: після застосування її перекачують в спеціальні басейни, де грязь відновлює свої властивості. Це займає від 4 до 6 місяців, після чого її можна використовувати повторно.

Перелік захворювань, які лікують на Славкурорті, включає практично всі органи і системи: опорно-рухову, нервову, сечостатеву, шлунково-кишковий тракт, шкіру. Виглядає список не особливо реалістично. На ділі - чудесного зцілення, звичайно, не буде, але помітно поліпшити стан можна.

Особливо корисні вода і грязі для людей із захворюваннями шкіри і суглобів. Схему лікування обов'язково потрібно погоджувати з лікарями. В ідеалі - приїжджати в санаторій і проходити повний курс реабілітації.

У воді не рекомендується знаходитися довше 10 хвилин. Після купання бажано споліскуватися прісною водою - вода в озері така солона, що після висихання залишає кірку солі на шкірі. Тут можна, як в Мертвому морі, лежати на воді і читати книгу - вода така щільна, що легко утримує людину на поверхні.

Увага!!! Для людей із захворюваннями серця і судин довге перебування у воді будь-якого з солоних озер може бути небезпечним. Описано навіть смертельні випадки. Всі процедури, і навіть просто купання, повинно відбуватися під наглядом медичних працівників і строго за їхніми рекомендаціями!

На Славкурорті є 4 озера (зазвичай описують 3, але на карті їх 4).

1: Рапне озеро
Найбільше з солоних озер. Глибина близько 2 метрів. Ропа і грязь використовуються для лікування. Це озеро разом з розташованим поряд Солоним, лісовим масивом та річкою на схід від озер - гідрологічна пам'ятка природи.

2: Вейсове озеро
Складається з двох половин, розділених штучної насипом. Під час повені насип затоплений. Воду цього озера так активно використовували для видобутку солі, що іноді вичерпували його повністю. Щоб продовжувати здобувати сіль - працівникам сольового заводу доводилося копати свердловини в дні озера. Через них знизилася мінералізація води.

А в 1885 році сильно осіло дно, захопивши частину берега, на якій стояли солеварні. Будинки разом з працівниками пішли під землю, заживо поховавши кілька десятків людей. Історія недостовірна, але людей возять купатися на інше озеро, в якості причини назвавши цю історію.

На березі озера довго був дикий пляж, реконструкцію якого місцева влада зробила в 2018-2019 р. Відремонтували дороги, що ведуть до озера, завезли пісок для пляжу, побудували дитячі майданчики, альтанки, переодягальні і душ. На реконструкцію витрачено більше 18 млн. гривень - величезна сума для місцевого бюджету, яка викликає багато питань у місцевих жителів. Користування пляжем безкоштовне.

3: Озеро Гарячка
Найменше з чотирьох, озеро назване так, тому що навесні його вода місцями розігрівається до 35-40 градусів через хімічні процеси в мулі. Глибина озера - до 1,5 метрів. На березі облаштовано частково платний пляж "Куба".

4: Солоне озеро
Найбільше з групи озеро, воно розташоване через вузький перешийок з дорогою від Гарячки. І воно зовсім прісне, в ньому водиться риба, по берегах росте очерет, в воді - водорості. Абсолютно звичайне озеро, якщо не звертати уваги на три солоних навколо.

Так заради чого туди їхати?
Слов'янський Курорт, як би банально це не звучало, абсолютно унікальне для України місце. Це єдині в країні солоні озера природного походження, що знаходяться так далеко від моря. Грязі і ропа з озер допомагають поліпшити стан при величезному переліку хвороб. Місцевість біля озер - унікальний лісовий масив, в якому гніздяться рідкісні птахи. Тут і красиво, і корисно, і майже море.

На жаль, потік туристів і пацієнтів санаторіїв постійно знижується, місцева влада не фінансує санаторії і абсолютно не розповсюджують інформацію про них. Маю велику надію, що завдяки цій статті хоч кілька людей наступного літа між переоціненим узбережжям і Славкурортом виберуть Славкурорт

Як дістатися?
Громадським транспортом:
- будь-яким поїздом до Слов'янського Курорту або Слов'янська. Від станції Слов'янський Курорт до озера Рапне 1 км: 350 м. на північ до вул. Героїв Праці та далі по ній ліворуч (на захід). Решта озер більш далеко, але теж в пішій доступності.
- зі Слов’янська до озер ходить маршрутка.
- можна доїхати до Краматорська і звідти маршруткою прямо до озер. З Лиману до Славкурорту регулярно ходять електрички.

На авто:
- по трасі Харків - Слов'янськ до Слов'янська або Дніпро - Донецьк до Покровська і далі через Костянтинівку і Краматорськ до Слов'янська. Слов'янський Курорт знаходиться на північному сході міста. Стоянка є поблизу нового пляжу на озері Вейсовому. Більшість відпочиваючих залишають машини просто на дорозі біля озер.
 
Автор: Ганна Чернишова
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support