Блакитні озера, Лиман

16998

Координати: 48.9911443, 37.7344322
Тип місця: Мальовнича природа, Водойма
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Цікавість: Загальна
Блакитні озера, Лиман Блакитні озера, Лиман Блакитні озера, Лиман Блакитні озера, Лиман Блакитні озера, Лиман Блакитні озера, Лиман Блакитні озера, Лиман Блакитні озера, Лиман Блакитні озера, Лиман Блакитні озера, Лиман
Взагалі даремно я пишу ось це ось все, не так вже й багато гарних місць для відпочити і поплавати, та ще й щоб з наметом. Такі місця треба приховувати від громадськості, а коли їдеш туди на вихідні - всім говорити, що будеш відвідувати хвору бабусю. Ну що ж, зі сподіванням на тишу після 23:00 і розсудливість в питанні вибору місць для туалету, автор.
 
Історія
 
З корисних копалин в околицях Лиману в основному можна знайти пісок. Але пісок відмінний - почали розробляти його в 1943 році і продовжують донині. Найперший, зараз занедбаний, кар'єр, знаходиться біля села Ямпіль. На місці тих виробок теж залишилися озера, але мова зараз не про них. На місці майбутніх блакитних озер пісок почали добувати в 1951 році. З видобутого тут піску на Краснолиманському заводі силікатної цегли робили - раптово - силікатну цеглу. У роки максимальної завантаженості тут працювали півтори тисячі людей. Однак зіткнення з суворою ринкової реальністю завод не пережив і в 1996 році збанкрутував. Зараз він покинутий (до речі непоганий варіант для любителів закинутих будівель). Особисто я там не була, але по фото - виглядає цікаво.
Зараз активний видобуток піску йде на озерах приблизно в 3,5 км на південний схід від Лиману біля траси Лиман-Сіверськ. На Блакитних озерах біля Щурово пісок не видобувають.
 
Дві сторони одних озер
 
Власне блакитних озер в зазначеному місці два, абсолютно неоригінально названі Першим і Другим. Ще більш неоригінально Перше з'явилося на місці старішого видобутку, Друге - молодшого. Між озерами є асфальтована дорога, тому всі блага цивілізації приліпилися до цього міжозерного простору. Там на широких зручних пляжах є і шезлонги з парасольками, і ресторан з гучною назвою "Рів'єра", і всілякі гірки-батути-банани, і ларьки з водою і морозивом - стратегічно важливі для дикого відпочинку. Жити можна також в найближчих селах - Зеленому Клині та Щурово. Там є і бази відпочинку, і приватні будинки під оренду.
 
Зовнішня сторона обох озер - сосновий ліс, пісок, круті спуски до води і намети. У сезон люди приїжджають сюди на тижні і місяці, облаштовують цілі наметові табори з умивальниками на дереві і туалетами з клейонки. До речі дуже зручно і гігієнічно - чотири сосни в формі квадрата обмотані чорним поліетиленом і викопана яма, яку потім засипають. Багато хто їздить в одне й те ж місце роками. Зустрічаються виїзні дитячі табори, пластунівські та благодійні виїзди.
Комарі тут є, але дрібні і не особливо настирливі. Для контрасту можна прогулятися до Дінця (приблизно годину в одну сторону) - там справжній заповідник різних комах. Але красиво, верби і дуби тягнуть гілки до води, річка неспішно рухається, водні лілії квітнуть, лелеки літають. А після тижня в наметовому таборі це ще й дуже цікава екскурсія :)
 
Озера
 
Уявляєте поєднання світлого піску і дуже прозорої, блакитної води? Так зазвичай на фото виглядають Мальдіви. Тепер уявіть такий само пляж, але маленький, а замість пальм - сосни і очерет. Це Блакитні озера.
Береги постійно намагаються зарости очеретом, але їх розчищають відпочиваючі.
 
Якщо вам не подобається мул на дні - тут буде ідеально, дно повністю піщане.
 
Не любите водорості - теж сюди, південні озера (які Друге) ще не встигли зарости, а на північному легко знайти чистий від водоростей пляж.
 
Не любите довго бути на сонці - це також сюди, дикі берега озер повністю покриті сосновим лісом, який і від сонця захищає, і при цьому не створює похмурої тіні. Хочеться сонечка - на пляжиках біля води його вдосталь.
Хочеться бути подалі від галасливого движу - оселіться на північному березі Першого озера. Якщо вас не лякають водні мотоцикли і хочеться дійсно кришталевої води - вибирайте південний край Другого.
 
Єдина незручність для наметового відпочинку тут - відсутність джерел питної води. Так, в озерах вода чиста і джерельна, але пити її не варто. Воду можна купити або на пляжах між озерами, або в найближчому селі.
 
Як дістатися!?
 
На авто: будь-яким способом до м. Лиман. Далі повз озера Лиман на захід, перетнути залізницю, по вулиці Зелений Гай до Т-подібного перехрестя, на ньому повернути праворуч. На наступному Т-образному перехресті повернути ліворуч. Це вже озера. Якщо хочете відпочивати з наметом - вибирайте озеро, яке вам більше подобається і їдьте уздовж берега, там багато грунтово-піщаних доріг. У погано проїжджаїмих місцях стратегічно висять таблички з телефоном місцевого хлопця на УАЗі.
 
На громадському транспорті:
Варіант 1. Доїхати будь-яким способом до Лиману (з Харкова є і поїзд, і електричка, з Києва, Бахмута і Маріуполя - поїзд, іншим доведеться їхати з пересадкою). Звідти пересісти на електричку до Зеленого Клину. Якщо стикування з електричкою незручне - є маршрутка. Звідти хвилин 15 пішки лісом до Першого озера.
Варіант 2. Доїхати електричкою до станції Брусин (зручно для тих, хто добирається з Донецької області), далі пішки до села Щурово (приблизно годину) і далі до озер (ще 40 хвилин-годину). При бажанні можна залишитися в Щурово або стати табором на березі Дінця.
 
Автор: Ганна Чернишова
Елена, 04.03.2020
Текст выжимает слезу, как твердая рука прачки - воду из белья! За живое берешь, автор. Пиши ещё)
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support

Увага! Частина Донбасу окупована під час військової агресії російської федерації проти України!

Збройна агресія росії проти України з 2014 року призвела до втрат домівок та життів не тільки багатьох Українців, але і громадян інших країн та національностей.

Ми вважаємо неприпустимими та безглуздими будь-які військові дії проти будь-якої країни у 21 столітті, але на жаль керівництво російської федерації так не вважає, і тому багато незалежних країн, включно з Молдовою, Грузією та нашою батьківщиною потерпає від безглуздої агресії.

Тож допоки окуповані частини Донецької та Луганської областей не будуть демілітаризовані та повернені до складу України, включно з іншими територіями незалежних країн, ми наголошуємо користувачам нашого сайту про небезпечність відвідування окупованих росією територій, включно з Кримом.

Зараз на сайті представлені тільки туристичні об'єкти, які знаходяться на територіях підконтрольних Україні та розташованих далеко від зони бойових дій, тому завдяки Української армії відвідування цих об'єктів цілком безпечне.