Козацька церква Пресвятої Богородиці, Козацький меморіал, Канів

7960

Координати: 49.7341675, 31.5106452
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Козацька церква Пресвятої Богородиці, Козацький меморіал, Канів Козацька церква Пресвятої Богородиці, Козацький меморіал, Канів Козацька церква Пресвятої Богородиці, Козацький меморіал, Канів Козацька церква Пресвятої Богородиці, Козацький меморіал, Канів Козацька церква Пресвятої Богородиці, Козацький меморіал, Канів Козацька церква Пресвятої Богородиці, Козацький меморіал, Канів
Козацькі часи – славетні часи. Усі ми чули легенди про могутніх козаків, яким вдавалося і в Кафі невільників визволяти, і у Жовтих Водах виборювати незалежність від польських шляхтичів. Іноді навіть складно повірити, що герої таких відомих творів, як-от «Чорна рада», ходили тією самою землею, що й ми. Але це дійсно так. На щастя, козаки залишили після себе великий культурний спадок, щоб ми мали змогу просякнутися атмосферою Козацької держави. Однією з пам’яток цієї доби є Козацька церква Пресвятої Богородиці у крихітному містечку з багатою історією – Каневі.
 
Історія
Іван Мазепа, як славетний Гетьман Війська Запорозького, на початку XVIII сторіччя ініціював побудову церкви, що була створена з натурального дерева. Козацькій церкві не довелося простояти хоча б століття, адже вона пережила долю багатьох церков Козацької держави та була знищена поляками, але Покровський храм, як його ще називають, був духовним центром Канівського Свято-Покровського собору. Але такі факти зустрічаються в історії кожної третьої церкви козацької епохи. Що ж вирізняє храм у Каневі з-поміж усіх інших? А саме те, що тут були поховані відомі ватажки, як-от Іван Підкова, Самійло Кішка, Яків Шах. Цікаво, що Яків Шах після помсти за страту Івана Підкови був засланий саме до Канівського монастиря, де був похований Підкова.
 
Видатний французький художник Жан-Анрі Мюнц залишив шанс для відбудови монастиря, зробивши його нарис. Саме ця замальовка стала графічною основою для проєкту, за яким реконструювали Козацьку церкву. Лише через 3 століття нарис Мюнца став у нагоді, коли у 2013 році Козацьку церкву Пресвятої Богородиці почали відновлювати на тому самому місці, де вона величаво стояла ще за часів Гетьманщини. Одного року вистачило для того, щоб провести ґрунтовну підготовку та відтворити монастир. Саме завдяки старанням французького художника зовнішній та внутрішній вигляд церкви відповідають часу її створення. Храм освятили, назвавши Тарасовою церквою, на честь видатного українського письменника Тараса Шевченка, що похований у Каневі. До того ж перед церквою розташували козацький меморіал.
 
Як дістатися?!
Громадським транспортом:
До Канева автобусом сполученням Київ-Канів/Черкаси-Канів/Миронівка-Канів. Потім потрібно пройти пішки по вулиці Олега Кошового до кафе «Сніжинка». Далі двічі перейти дорогу до автобусної зупинки «площа Шевченка». Потім автобусом №2 їхати до передостанньої зупинки.

На авто:
В Каневі вулицею Шевченка їхати до передостанньої зупинки автобусу №2. По праву руку від вас побачите дерев’яну церкву.
 
Автор: Софія Сидоренко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support