Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя

6532

Координати: 47.8129744, 35.1809371
Тип місця: Театри
Вхід: Платний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя Музично-драматичний театр Магара, Запоріжжя
Музично-драматичний театр ім. В. Г. Магара - академічний обласний український музично-драматичний театр, що розташований в Запоріжжі.
 
Історія
Театр був заснований 5 березня 1929 року за ініціативи культвідділу Київської окружної ради профспілок і мав назву «Театр малих форм». Мало хто знає, та він спочатку базувався в Житомирі, який на той час входив до Київської області, і називався «Київський обласний драматичний театр імені „КОРПС“ у місті Житомирі». Ім'я Миколи Щорса йому присвоїли у 1937-му році, після того, як виникла Житомирська область. М. Щорс був героєм громадянської війни.
 
У 2003 році театр змінив своє ім'я (з Щорса на Магара). Володимир Герасимович Магар (1900-1965 рр.) був народним артистом СРСР і, більш того - головним режисером театру. Звання народного артиста СРСР він отримав в 1960 році. Володимир Магар присвятив все своє життя театру. Він виступив режисером таких культових вистав, як «Устим Кармалюк», «Загибель ескадри», «Богдан Хмельницький» та багато інших. Крім того, Володимир Герасимович брав участь у театральних дійствах і як актор.
 
Архітектура
Сама будівля театру досить цікава, побудована у 1953 році споруда нового театру стала архітектурним надбанням Запоріжжя. В основі фасаду будівлі - вісім масивних колон над гранітними сходами. Фронтон прикрашений гіпсовою скульптурою дівчини з лірою, яка тримає серп і молот. Біля її ніг сидять два комсомольця з бандурою. На барельєфі (трохи нижче основної композиції) на тлі ДніпроГЕСу і заводських труб можна побачити радісних людей, які весело танцюють в національних костюмах.
 
А всередині - зали з мармуровими колонами, партер і ложі. Театр може вмістити до однієї тисячі глядачів. Його будівля є витвором мистецтва епохи соцреалізму: барельєфи та пілястри, ліплення і розписи, кришталеві люстри, підлога з ексклюзивної мозаїки з малюнками греблі й домни.
 
Репертуар
В репертуарі театру - українська класична, світова і сучасна драматургія, мюзикли та оперети, героїко-романтичні спектаклі, комедії, казки для дітей. Сучасний репертуар театру недавно поповнився новими шедеврами. Знаковими подіями для міста стали постановки головного режисера театру Т. Лещової. Театралізований концерт "Viva Flamenko" та вистави за мотивами повісті Г.Квітки-Основ’яненка "Конотопська відьма" приводять місцевих у захват. Вперше постановники працювали зі складною технікою іспанського танцю, а в фантасмагорії “Конотопська відьма” створили яскраве пісенно-танцювальне магічне видовище. Великий успіх мала прем’єра нової комедії за п’єсою Е. Скарпетта "Божевільна комедія", а для дітей справжнім подарунком стала казка «Пригоди Аліси в Дивокраї». Такі видовищні вистави пропускати не варто.
 
Як дістатися?
Від залізничного вокзалу автобусом №29 або маршрутками №31\ 61\ 62\ 99. Це займе близько 10 хвилин. Або ж можна прогулятися до театру центральною частиною міста, 30 хвилин пішки.
 
Автор: Софія Лук'янчук
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support