Заповідник «Кам'яна Могила», Мирне Заповідник «Кам'яна Могила», Мирне Заповідник «Кам'яна Могила», Мирне Заповідник «Кам'яна Могила», Мирне Заповідник «Кам'яна Могила», Мирне Заповідник «Кам'яна Могила», Мирне Заповідник «Кам'яна Могила», Мирне Заповідник «Кам'яна Могила», Мирне Заповідник «Кам'яна Могила», Мирне

Недалеко від Мелітополя є видатний острівець давнини: "Кам'яна могила".

10-14 млн. років тому тут було дно сарматського моря, а після його відходу залишилося унікальне утворення, яке під дією сил природи перетворилося в піщаний пагорб, усіяний дивними брилами. Серед них э гроти, проходи та інші природні порожнечі.

Така дивина, яка різко контрастує з оточуючими степами, завжди вабила до себе людей. Дослідники вважають, що це місце використовувалося в культових цілях, як святилище. Про це свідчать численні Петрогліфи, нанесені в гротах в період від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя.

В сучасності навколо був утворений заповідник. На жаль, час поступово руйнує стародавні письмена, і щоб цього уникнути все гроти і лази законсервовані, в них доступ закритий. Зовні є написи, проте це вже наші сучасники залишали слід в історії, які іноді виглядає по-варварськи, а іноді органічно. Поруч знаходиться музей, в якому зібрано інформацію про дослідження, фотографії і зліпки петрогліфів.

Обов'язково варто полазити по скелях, посидіти в їх тіні, заглянути в ущелини. Багато хто їде сюди зарядиться енергією, вважаючи кам'яну могилу місцем сили.

 

Як дістатися!?

У заповідник з Мелітополя ходить автобус з автостанції №2 (Центральний ринок), що курсує за маршрутом "Мелітополь-Мирне". Графік: 8.20 (до кам'яної Могили), 9.00, 10.00, 11.00, 11.50, 12.30, 13.10, 13.50, 14.30, 15.10, 15.50, 17.00 (до кам'яної Могили), 17.30 (розклад може змінитися). Від Мирного до заповідника всього 20 хвилин пішки.

Координати: 46.9500279, 35.4689312

Автор: Євген Павлович

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support