





Європейська площа - осередок культурного життя вінничан. Тут збирається молодь, грають вуличні музиканти, проводять фестивалі та вистави. Проте, саме центральне місце на площі займає Водонапірна вежа.
Історія
Музей розташувався у будівлі вежі лише у 1985 році, до того вона слугувала для найрізноманітніших функцій. Але все по черзі. У 20 столітті перед владою міста постало питання якісного водопостачання, адже доступ до чистої води мали лише заможні містяни. Тож, 5 серпня 1911 року за проєктом вінницького архітектора Григорія Артинова у центрі міста постає вежа. Довжина першого міського водогону, який забезпечувала вежа складала 1300 метрів та мала продуктивність 600 метрів кубічних на добу.
Пізніше вежа виконувала функції пожежної каланчі, а після Другої Світової війни, як найвища споруда міста - спостережного пункту. Цікаво, що після війни башта перетворюється на житловий будинок. Сьогодні Обласний краєзнавчий музей розташував тут меморіал пам’яті воїнів, загиблих у афганській війні.
Архітектура
Споруджена близька 100 років тому, вежа нагадує середньовічну споруду. Вона налічує 7 ярусів, а загальна висота, враховуючи надбудову, - становить 28 метрів. Реконструкція заторкнула лише 4 годинники, що знаходяться на 6 поверсі та щодня відбивають час. Стіни розписані картинами приуроченими до тематики музею.
Як дістатися?
Громадським транспортом:
Із залізничного вокзалу можна дістатися тролейбусами №5, №11, №14 до зупинки “Майдан Незалежності”. Далі прямувати пішки близько 5 хвилин.
Автор: Анна Сослюк
Цікаві місця цього регіону (0)
JoomShopping Download & Support