Склеп родини Потоцьких, Печера Склеп родини Потоцьких, Печера Склеп родини Потоцьких, Печера Склеп родини Потоцьких, Печера Склеп родини Потоцьких, Печера Склеп родини Потоцьких, Печера Склеп родини Потоцьких, Печера Склеп родини Потоцьких, Печера

1904-го року склеп для Костянтина і Яніни Потоцьких збудували за проектом славнозвісного Владислава Городецького який, до речі, народився на території сучасної Вінничини. Він давно товаришував із родиною Потоцьких, не раз гостював у їх маєтках. Цікаво, що після завершення будівництва костелу архітектор грошей за роботу не взяв, хоч і запропонував йому Потоцький кругленьку суму. Тоді граф подарував Городецькому дорогу рушницю. Архітектор лишив її у Потоцьких і пообіцяв користатися нею щоразу, коли приїздитиме полювати на їхніх мисливських угіддях. Розкішна гробниця Потоцьких складається із власне склепу під землею та чималої каплиці, у якій можна було помолитися за душі померлих. Нині місцева католицька громада використовує каплицю як костел.

На жаль, про костел держава зовсім не піклується. За 100 років у його приміщенні жодного разу не робили капітального ремонту. Лише вікна засклені сучасним склом. Раніше на їх місці були різнокольорові вітражі з ромбічного скла.  Вважають, що виготовляли їх в Італії. Хоч як намагалися його відтворити тамтешні майстри, та не змогли. Також не вдалося повторити тогочасну систему опалення, яка лишилася загадкою.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (4)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support