Тернопільський став

3482

Координати: 49.5568436, 25.585978
Тип місця: Водойма
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Тернопільський став Тернопільський став Тернопільський став Тернопільський став Тернопільський став Тернопільський став Тернопільський став Тернопільський став Тернопільський став
Блакитне серце – саме так називають жителі Тернопільський став.
 
Історія
Водойма лише на десять років молодша за місто: відразу по завершенні будівництва замку у 1548 році постало питання надійного його захисту від набігів татар, тому власник Ян Тарновський звів високу греблю над річкою Серет, внаслідок чого утворилося озеро довжиною 7 кілометрів, а шириною - 2-3 км. Крім захисної функції, став був центром господарської діяльності – розведення риби та використання 4 водяних млинів для помелу борошна та обробки різних матеріалів. Гідротехнічні споруди утримували за власний рахунок жителі міста, натомість маючи змогу користуватися всіма дарами озера.
 
Перлина Тернополя була майже знищена внаслідок Другої світової війни, дно затягло мулом. Згодом у період відбудови став відновили і гордо назвали Комсомольським озером. Було значно підвищено рівень води, споруджено острів Закоханих та острів "Чайка". Побудова пристаней для яхт та двох пляжів стала поштовхом для розвитку судноплавства, водно-моторного та веслувального спорту.
 
Сьогодення
Блакитне серце стало привабливою місциною для гостей, жителів міста та просто охочих активного відпочинку та насолоди природою: прогулянки набережною або тінистими парками довкола озера надихають та заспокоюють, влітку діє прокат катамаранів, а взимку, якщо поталанить із погодою, на кризі можна грати в хокей. Місцеві рибалки досі вихваляються двометровими сомами та багатим уловом. На озері діє нещодавно встановлений водограй, що переливається різнобарв'ям уночі та є найдовшим аераційним фонтаном України.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support