Катедральний собор Різдва Христового, Тернопіль

2161

Координати: 49.5506769, 25.5925548
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Історія
Перші згадки про одну з найстаріших святинь Тернополя зафіксовані в королівській грамоті 1566 року. Тоді ще дерев’яна церква була розташована неподалік Кам’янецької брами, вздовж міських валів. Середня - такою була давня назва нинішнього Катедрального собору Різдва Христового.
 
Наприкінці XVI століття пожежа знищила храм, його було відновлено вже в камені. Небайдужі парафіяни долучалися до фундаторів Василя Ігнатовича та Семена Григоровича задля зведення церкви, яка одночасно виконувала і роль оборонної споруди. Будівництво вартувало ктиторам і жертводавцям 1916 злотих.
 
Переповідають, що Богдан Хмельницький під час Національно-визвольної війни заходив до церкви молитися.
 
У XVIII столітті в церкві був встановлений пам’ятний знак - хрест жертвам пошесті холери, яка забрала життя близько 10 тисяч людей. На жаль, він не зберігся. Храм перейшов під покров греко-католиків.
 
Архітектура
Великих змін храм зазнав у XIX столітті: розібрано стелю, збільшено внутрішню частину, по-новому розписано, а у 1937 році церкву реконструювали так, як ми можемо його побачити сьогодні. У 1918 році на вірність українській державі у Середній церкві заприсяглися очільники та командири військових частин. За часів Другої світової війни церква не зазнала значних ушкоджень, а після Львівського Собору нею стала опікуватися РПЦ. Сьогодні храм належить Православній церкві України.
 
У 2007 році було знайдено багато цінних знахідок: архіви, печатки, документи, грамоти та листи, які хоч трохи привідкриють тайни історії.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support