Підгорянський монастир, Теребовля

5324

Координати: 49.2802924, 25.6901979
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Історія
Перші письмові згадки про Підгорянський монастир, рештки якого ми бачимо, сягають 1663 року. Цього року польський король Ян Казимир надав дозвіл на вільний вируб лісу та право користуватися землею поблизу села Семенів. Однак є теорія, що насправді монастир був заснований набагато раніше, за часів князя Василька, але був підпалений під час татаро-монгольських набігів. У XVIII столітті монастир став осередком розвитку чернечої молоді, яка здобувала знання з богослов’я, філософії та астрономії. Обитель закрила австрійська влада, а велику бібліотеку частково передали Львівському університету, решту книг – Бучацькому монастирю отців Василіян. Майно було роздане іншим храмам та церквам, а Підгорянський монастир занепав.
 
Архітектура
Із зовнішнього вигляду можна зауважити, що обитель виконувала також функції захисної споруди: товстий зовнішній мур та оборонні вежі оберігали спокій ченців у житловій частині. Поруч із монастирем стояла старіша за мур кам’яна церква, під дахом якої були знайдені отвори-бійниці для лука та рушниць.
 
Сучасність
Попри спроби відновлення, монастир досі залишається у напівзруйнованому стані внаслідок воєн та підривів. Лише наприкінці ХХ століття його знов було передано під владу місцевої парафії, яка намагається вести реставраційні роботи та зберегти святиню.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support