Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка Піраміда-усипальниця Закревських, Березова Рудка
Саме селище Березова Рудка був заснований українським гетьманом Іваном Скоропадським в 1717 році. А в 1752 році був вже було викуплено родом Закревських.
 
Ідея створення палацового комплексу належала Григорію Закревському. На той момент він займав посаду маршалка Київського намісництва, а в нього входило 11 повітів. У більшій частині палац був потрібен для дворянських зібрань, які часто проводилися в Березовій Рудці. При Г. Закревському було закладено парк і розпочато будівництво палацу. Загальна площа маєтку з парками займає близько 100 га.
 
До прекрасного архітектурно - паркового комплексу маєтку належить і піраміда - усипальниця. Її історія пов'язана з Гнатом Закревських, який був оберпрокурором 1 департаменту права Сенату і перебував на службі у імператора Російської імперії Олександра III. Також дипломат був членом масонської ложі. З 1894 року Гнат за службовим обов'язком перебував в Єгипті, був дійсним і уполномочним послом Російської імперії в Єгипті. Саме ця служба і дала початок серйозного інтересу Г. Закревського давньоєгипетською культурою та історією єгипетських пірамід. З 1899 року був звільнений у відставку.
 
З Єгипту в родовий маєток він привозить в колекцію елементи домашнього начиння, майстерно виготовлених єгипетськими майстрами, меблі, посуд, а також статую богині Ісіди. Також дипломат був членом масонської ложі. Під впливом цього, в 1899 році над родинним склепом він побудував піраміду - усипальницю. Григорій Закревський увінчав свій рід прикрасивши вхід в піраміду родинним гербом, кам'яним православним хрестом, розташованим на портику і статуї богині Ісіди, яка охороняла вхід в усипальницю.
 
Піраміда по своїй висоті була всього 9 м, товщина стін не перевищувала 30-35 см. Стіни піраміди були зроблені із силікатної цегли, для кладки якого використовували будівельний розчин заснований на цементі з додаванням яєчних білків. Зовнішні стіни піраміди були залиті цементом і візуально розділені на блоки, що створило ілюзію присутності облицювальних плит. Стіни усипальниці були розписані письменами. Збереглися свідчення, що на цих стінах були цитати зі Святого писання і фрески, що відображають непрості відносини єгипетських селян зі своїми всемогутніми богами. По центру тісного залу знаходився православний вівтар з великим кам'яним хрестом, слід від якого видно досі.
 
Піраміда в Березовій Рудці - одна з трьох європейських пірамід. Друга побудована, ймовірно, в 1877 році також на Полтавщині - в селі Комендантівка. Третя ж - в Італії, в Римі, і датується 18-12 роками до н.е.
 
Таким чином Ігнатій Закревський дозволив собі симбіоз давньоєгипетської культури і культури християнської, як поєднання в одній культовій споруді атрибутів язичницьких богів Єгипту і символ християнської церкви - хрест, на якому був розп'ятий Ісус Христос.
 
Як дістатися:
- на автомобілі потрібно їхати по трасі Київ - Харків і на повороті біля села Вікторія повернути в бік села Березова Рудка. До селища по 11 км. Палацо - парковий комплекс знаходитися у центрі села Березова Рудка.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support