Потьомкінські сходи, приморський бульвар, Одеса

7679

Координати: 46.488155, 30.7413501
Тип місця: Парки
Вхід: Безкоштовний
Потьомкінські сходи, приморський бульвар, Одеса Потьомкінські сходи, приморський бульвар, Одеса Потьомкінські сходи, приморський бульвар, Одеса Потьомкінські сходи, приморський бульвар, Одеса Потьомкінські сходи, приморський бульвар, Одеса Потьомкінські сходи, приморський бульвар, Одеса Потьомкінські сходи, приморський бульвар, Одеса
Приморський бульвар
Кожен житель Одеси знає, що усі дороги міста зводяться до Приморського бульвару, який тягнеться від Міської Думи до Воронцовського палацу. Приморський бульвар вже дві сотні років відомий як археологічний об'єкт. При будівництві будинків на початку XIX століття робітникам почали траплятися античні давньогрецькі поховання та окремі предмети начиння й побуту давніх жителів цієї території, тому зараз міська влада встановила скляний купол, через який ви можете подивитися на залишки античності в цій місцевості.

Пам’ятник Дюку

Музика і співи вуличних музикантів супроводжують вас до пам'ятника Арману де Рішельє або, як говорять, місцеві пам’ятник Дюку. Цікавий факт, крім того, що це - єдиний пам’ятник в Україні французькому прем'єр-міністру, та взагалі, перший пам'ятник в місті Одеса. Монумент у стилі класицизму, являє собою поставлену на п'єдестал бронзову статую Рішельє, майже в натуральну величину, а на п'єдесталі під статуєю зображено декількох давньогрецьких богів, які символізують землеробство, правосуддя, торгівлю. Та головне є те, що герцог де Рішельє з Приморського бульвару дивиться на Потьомкінські сходи.

Історія сходів

Тільки підходячи до Потьомкінських сходів, можна побачити панораму величного морського порту. Дивлячись на розмір і масштаб морської далечині, затримується дихання, а очі відкриваються ширше і ти поглинаєш усю красу згори. Потьомкінські сходи з’єднують центр міста з гаванню та Морським вокзалом. Станом на зараз там нараховується 192 сходинки (спочатку їх було рівно 200, проте коли порт розширявся, вісім сходинок було засипано). Вони отримали свою назву завдяки Сергію Ейзенштейну, режисеру фільму «Броненосець Потьомкін». Так ці сходи стали символізувати броненосця, а ще стали пам'яткою Одеси.

Неподалік від сходів й до нині знаходиться Одеський фунікулер, якому вже понад 100 років, - він з'єднує Приморську вулицю з бульваром. Його то замінювали ескалаторами, то ремонтували, то в принципі хотіли прибрати. Новітній фунікулер відкрили у 2005 році з нагоди 211-го дня народження міста.

Цікавинки

Є купа цікавих фактів про сходи. Зокрема, місцеві подейкують, що з 1919 року час від часу місцеві театральні трупи ставили вистави в прольотах. Крім того, це - не лише відома туристична пам'ятка (між іншим, вони вважаються одними з найгарнішими європейських сходинок), а й приваблива місцевість для спортсменів. На сходах щорічно організовують забіги, і окремі активісти намагаються придумати найрізноманітніші способи спуску зі сходів. По вже встановленим рекордам - найшвидший підйом і спуск було здійснено за двадцять три секунди! Ну, і з розповідей одеситів, це - найкраще місце для милування феєрверками на свята.
 
Автор: Ніка Торопенко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support