Одеський національний академічний театр опери та балету Одеський національний академічний театр опери та балету Одеський національний академічний театр опери та балету Одеський національний академічний театр опери та балету Одеський національний академічний театр опери та балету Одеський національний академічний театр опери та балету Одеський національний академічний театр опери та балету Одеський національний академічний театр опери та балету Одеський національний академічний театр опери та балету
Історія
Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету вважається найстарішим культурним та мистецьким закладом Одеси. Будівництво споруди почалося у 1804 році, а вже через п’ять років будівництво завершили. У лютому 1810 року відбулася перша вистава. До сьогодні початковий вигляд театру зберегти не вдалося, адже через масштабну пожежу в 1873 році, довелося відбудовувати заклад майже з нуля. Скласти проєкт нової будівлі запропонували австрійським майстрам. Будівництво тривало понад десять років, а 1 жовтня 1887 року відбулося відкриття. Театр було названо академічним у 1926 році, а в 1996-му розпочався процес реконструкції, який завершився у 2007 році.
 
Архітектура
Площа сцени театру з чудовою акустикою складає 500 метрів квадратних, що дозволяє вмістити в будівлі багато відвідувачів, хоча на початку в театрі вміщувалось лише 800 глядачів, а у залі було сорок чотири крісла. На сьогодні є чимало рядів із яких можна споглядати виставу, а голос зі сцени, до речі, чути навіть на найбільш віддаленому ряді балкону. Ще одна цікава частина театру - люстра, вага якої перевищує дві тонни(!) На стелі зображені картини на твори Шекспіра: “Гамлет”, “Сон в літню ніч”, “Зимова казка”. Скульптури, що височіють на постаментах є символами Комедії та Трагедії. Сходи оперного театру зроблені з італійського мармуру, хоч їм понад сто тридцять років, але вони зовсім не зіпсувались.
 
Сьогодення
Наразі театр є визначною пам’яткою міста та одним із його символів, а за рейтингом Forbes навіть входить до списку найбільш незвичайних пам’яток Східної Європи (!) Свого часу на сцені театру виступали Карузо, Шаляпін, Крушельницька, Нєжданова, а також диригували Петро Чайковський та Сергій Рахманінов. Тож, по приїзді в Одесу, не відкладайте можливість помилуватися його красою і не пошкодуйте часу на якусь із вистав, адже приємні враження вам гарантовані!
 
Як дістатися?
Адреса театру - провулок Чайковського 1.
 
Автор: Єлизавета Кравченко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support