Покинуті Катакомби, Одеса Покинуті Катакомби, Одеса Покинуті Катакомби, Одеса Покинуті Катакомби, Одеса Покинуті Катакомби, Одеса Покинуті Катакомби, Одеса Покинуті Катакомби, Одеса Покинуті Катакомби, Одеса Покинуті Катакомби, Одеса Покинуті Катакомби, Одеса
За словами дослідників, виникли одеські катакомби ще у XVIII столітті внаслідок видобування каменю для будівництва самого міста Одеса. Через видобування каменю створювались обвали, яких з роками ставало дедалі більше – так й виникли підземні двоярусні стежки, а подеколи (наприклад, поблизу села Усатове),- й триярусні. Така незвична особливість міста спричинила появу міфів про неможливість прокладання метро через існування катакомб, чи про небезпеку, якій піддаються дев’ятиповерхові й вищі будівлі, які побудовані над місцями катакомб. Експерти ж кажуть, що ці міфи залишаються не чимось більшим, за звичайні вигадки, мета яких – підняти інтерес до такої «пам’ятки» Одеси.

Це явище дійсно унікальне: за оцінками експертів, катакомби Одеси - найдовші на планеті: сумарна довжина підземних коридорів перевищує 2, 5 тисячі кілометрів. Також у підземному світі Одесі розташовані карстові печери, одна з таких печер – Грицаївська, знаходиться під нинішнім центральним автовокзалом. Особливість таких печер – гідробіонти, що були знайдені у затоплених водою ділянках печер. Таке відкриття – дійсно сенсаційне в історії катакомб, один із видів ракоподібних, що був знайдений в одеських катакомбах,- амфіподи – рідкісні створіння.

На сьогодні існує багато карт одеських катакомб, складанням яких з 1965 року займається причорноморська експедиція, проте теперішнім і майбутнім дослідникам залишається усе ж чимало роботи в південних українських підземеллях.
 
Як дістатись!?
Якщо вам теж хочеться долучитись до розвінчання таємниць одеських катакомб, радимо почати з екскурсій під керівництвом досвідчених гідів: точно буде не менш цікаво, проте набагато безпечніше за самостійні мандрівки.
 
Координати: 46.4600925, 30.7455826
Автор: Єлизавета Кравченко
 
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support