









За словами дослідників, виникли одеські катакомби ще у XVIII столітті внаслідок видобування каменю для будівництва самого міста Одеса. Через видобування каменю створювались обвали, яких з роками ставало дедалі більше – так й виникли підземні двоярусні стежки, а подеколи (наприклад, поблизу села Усатове),- й триярусні. Така незвична особливість міста спричинила появу міфів про неможливість прокладання метро через існування катакомб, чи про небезпеку, якій піддаються дев’ятиповерхові й вищі будівлі, які побудовані над місцями катакомб. Експерти ж кажуть, що ці міфи залишаються не чимось більшим, за звичайні вигадки, мета яких – підняти інтерес до такої «пам’ятки» Одеси.
Це явище дійсно унікальне: за оцінками експертів, катакомби Одеси - найдовші на планеті: сумарна довжина підземних коридорів перевищує 2, 5 тисячі кілометрів. Також у підземному світі Одесі розташовані карстові печери, одна з таких печер – Грицаївська, знаходиться під нинішнім центральним автовокзалом. Особливість таких печер – гідробіонти, що були знайдені у затоплених водою ділянках печер. Таке відкриття – дійсно сенсаційне в історії катакомб, один із видів ракоподібних, що був знайдений в одеських катакомбах,- амфіподи – рідкісні створіння.
На сьогодні існує багато карт одеських катакомб, складанням яких з 1965 року займається причорноморська експедиція, проте теперішнім і майбутнім дослідникам залишається усе ж чимало роботи в південних українських підземеллях.
Як дістатись!?
Якщо вам теж хочеться долучитись до розвінчання таємниць одеських катакомб, радимо почати з екскурсій під керівництвом досвідчених гідів: точно буде не менш цікаво, проте набагато безпечніше за самостійні мандрівки.Координати: 46.4600925, 30.7455826
Автор: Єлизавета Кравченко
Цікаві місця цього регіону (0)
JoomShopping Download & Support