Грецький парк, Одеса

4903

Координати: 46.4897654, 30.7404757
Тип місця: Парки
Вхід: Безкоштовний
Доступність для людей з вадами руху: Так
Грецький парк, Одеса Грецький парк, Одеса
В самому серці Одеси є місце, де можна торкнутися і відчути дух стародавньої Еллади - це Грецький парк.  Відкритий у 2018 році після тривалої реконструкції занепалого “Місячного парку” на схилах Приморського бульвару, Грецький парк зміг потішити своєю красою одеситів та гостей міста.
 
Дизайн парку
Ландшафтні, дизайнерські та архітектурні роботи здійснювались завдяки фонду грецького підприємця та мецената Пантелеймона Бумбураса як подарунок місту. Ключовою прикрасою парку є фонтан “Початок початків”, автором якого є одеський відомий скульптор Михайло Рева. Митець надихався біблійними та античними сюжетами, тому в основу витвору лягла історія створення життя - злиття воєдино чоловічого та жіночого початків. Над обличчями висить оливкова гілка, що символізує Грецію. Фонтан має сім джерел, чотири струмки омивають бронзові лики чоловіка та жінки.
 
Доступність
Грецький парк обладнаний сучасним ліфтом, що дозволить людям з особливими потребами та батькам із візочками мати можливість милуватися красою природи без перешкод. Дістатися еллінського серця Одеси можна також широкими пологими сходами, в які органічно вплетені пандуси.
 
На жаль, над парком висить дамоклів меч - підпірні стіни, що були зведені ще у ХІХ столітті і запобігали зсувам Приморського бульвару, вже не здатні справно виконувати свою функцію, тому існує загроза руйнації та деформації ландшафту парку.
 
Відвідувачі можуть насолоджуватися прохолодою в тіні, сидячи на численних лавках, та милуватися рідкісною для Одеси рослинністю.
 
Автор: Богдана Гриців
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support