Дерибасівська вулиця, Одеса

5210

Координати: 46.4843581, 30.7350683
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Архітектура
Вхід: Безкоштовний
Дерибасівська вулиця, Одеса Дерибасівська вулиця, Одеса Дерибасівська вулиця, Одеса Дерибасівська вулиця, Одеса
Дерибасівська – вулиця з більш ніж двовікової історією.
 
Історія вулиці
Дерибасівська вулиця завжди була такою шумною та жвавою, якою ми бачимо її зараз. Ще з XIX століття вона вважалася центром “делікатного” бізнесу - там продавали вишукані французькі та італійські вина та їжу, працювали грецькі кав’ярні та талановиті перукарі, а чоботарі пропонували взуття, зроблене суто у дусі тогочасного Парижу. Ця легендарна вулиця власне й сама породжує легенди. А починається вона з пам’ятника засновнику міста Хосе Де Рібасу. Ця скульптура з’явилась на 200-й день народження міста - у 1994 році.
 
Відомі особистості
Окрім прекрасних сучасних ресторанів, на Дерибасівській є не менш прекрасні житлові будинки з багатою історією. Зокрема, на вулиці в різні часи жили економіст та публіцист Сергій Южаков, розвідник Микола Гефт, архітектор Георгій Торрічеллі. До речі, саме Георгій Торрічеллі побудував дім №2 в 30-ті роки XIX століття. І не просто дім, а палац генерала Яна Вітта - сина Софії Потоцької, який фасадною стороною виходить на вулицю Ланжеронівську. Пізніше його придбав грецький торговець Костянтин Попудов.
 
А у домі №5 з 1908 року засідав перший в Російській імперії аероклуб. Його представником був відомий пілот Сергій Уточкін. У 2004 році будівлю було реконструйовано і тепер на цьому місці знаходиться готель “Континенталь”, і неподалік знаходиться кафе “Уточкіно”.
 
Наступний будинок має не менш розкішну історію. У минулому - це палац, який належав пану Рафаїловичу, потім це був російський банк, і місце для зібрань членів російсько-дунайського пароплавства. І це все було в одній будівлі! А зараз там знаходиться обласна прокуратура.
 
Наступні будівлі не менш цікаві - кварталом далі розташований ресторан “Цезар”, а поряд дім, який належав французькому консулу Жану Рено. Там був готель, в якому більшу частину тринадцяти одеських місяців вигнання провів Олександр Пушкін. Як свідчать його тогочасні листи, він в Одесі працював над романом “Євгеній Онєгін”. Також у цій будівлі з 1808 по 1828 роки знаходився перший на території Російської імперії комерційний суд, а зі сторони вулиці Рішельєвської - казино, яке полюбляв Пушкін.
 
Загалом, гуляти Дерибасівською - одне задоволення. А гуляти, коли ти знаєш її історії - задоволення ще більше. Тож приїздіть в Одесу та до зустрічі на головній вулиці міста.
 
Як дістатися?
Громадським транспортом: від Залізничного вокзалу можна дістатися автобусами №220 / 175, які йдуть прямо до Дерибасівської.
Від вокзалу туди можна дійти за пів години, завжди прямо по вулиці Пушкінській, тож ви точно не заблукаєте.
 
Автор: Єлизавета Кравченко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support