Національний музей Андрея Шептицького, Львів

2290

Координати: 49.8430404, 24.0276307
Тип місця: Музеї
Вхід: Платний
Парковка: Не облаштована
Офіційний сайт: http://nm.lviv.ua/
Що ж, про Національний музей імені Андрея Шептицького у Львові (саме так звучить повна назва музею) можу розповісти багато унікального, адже мені, як студентці культурології, пощастило проходити там двотижневу практику.
 
Чому музей названо саме іменем знаного у Львові греко-католицького митрополита Андрея Шептицького?  Бо саме він у 1905 році заснував музей, що спершу був приватним, а вже згодом переданий державі.
Будівля була зведена на межі XIX-XX століть. Цікаво те, що будівництво було розпочате на місці зруйнованого Низького замку (так, названий саме Низьким на противагу Високому замку). Згодом, а саме у 1802 році, тут постала площа Каструм, а вже тоді почалося будівництво приміщення, що призначалося для музею художніх промислів.
 
Як тільки я увійшла до музею, вразили надзвичайно важкі та громіздкі вхідні двері, за якими йдуть ще одні. Відчиняєш їх і ніби знаходишся близько до Нарнії:) Ха-ха, гострі відчуття справді з’являються.
 
Фонди музею
Уявіть собі, фонди музею (включно з усіма 5-ма його філіями) налічують близько 178 тисяч творів! Нині ця цифра найбільша з усіх музеїв Львова. Це розповіла мені хранителька фондів. Експозиції в музеї змінюються кожного місяця. Найбільшою гордістю музею є його колекція сакрального мистецтва ХІІ-ХVIII століть - ікони, рукописи, стародруки, скульптури... Також у музеї зберігаються картини митців європейського значення: Пінзеля, Полейовського, Філевича. Зберігаються тут і декілька шедеврів Тараса Шевченка.
 
Окрім виставок, у музеї регулярно відбуваються майстер-класи та квести для дітей шкільного віку та для людей з неповносправністю. Мені поталанило побувати у стількох внутрішніх відділах музею: фондовий, реставраційний, експозиційний, відділ художників-дизайнерів. Так-так, саме те відчуття, коли ти ходиш по різних відділах музею із табличкою на дверях “Стороннім вхід заборонено”.
 
Музей справді вартий того, щоб його відвідати! Не тільки за його зовнішню привабу, але й, безперечно, за те, щоб насолодитися справжнім мистецтвом.
 
Як дістатися?
Знаходиться за адресою проспект Свободи, 20, справа від Оперного театру.
Громадським транспортом: від залізничного вокзалу автобусні маршрути № 31 \ 29 йдуть до центру міста - Оперного театру.
 
Автор: Вероніка Генкул
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support