Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів

7714

Координати: 49.84495, 24.0341324
Тип місця: Парки, Панорами\Краєвиди
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів
Меморіальний комплекс — місце пам’яті про події та героїв; місце для роздумів про те, за що ми боролись і якими тяжкими втратами йшли до змін. Місце, яке повинно не лише нагадувати, але й наповнювати оптимізмом.
 
Меморіал пам'яті Героїв Небесної сотні було відкрито 23 серпня 2019 року. Його загальна площа сягає 550 м². Комплекс меморіалу поєднує в собі багаторівневі складові: Площу пам’яті та вшанування з меморіальною стелою та пішохідний Міст-музей в пам’ять про події Революції гідності. Основним матеріалом при будівництві комплексу послугувала кортенівська сталь. Вона змінюється з часом та набуває вигляду іржавого металу. Символічно ця іржава поверхня передає ті події, що відбувалися на Майдані: пекучий вогонь, дим, обпалені барикади.
 
Стела уособлює барикаду, на ній розташовані портрети героїв. Під стелою передбачено освітлення, що в поєднанні з кортеном передає відчуття вогню. Це місце для тисячі свічок, які будуть горіти, як тоді на Майдані у хвилини прощання з героями. Здалеку це освітлення створює ілюзію прорізу-шраму, який залишився на серці та в історії українського народу. Міст виконує символічну функцію: нагадує події на вулиці Інститутській. Конструктивно ж це — платформа та навіс. На мосту розташовані плити, що символізують перешкоди на шляху героїв, щити та барикади, це також 5 днів (18 - 22 лютого 2014 року), в які загинула більшість мітингувальників. Меморіал наповнено злаковими рослинами подібними до колосків пшениці, що є символом українського народу.
 
В накритті мосту прорізані вирази героїв Небесної Сотні, які будуть емоційно підкреслюватись погодою. Дощ передаватиме сум — вічні сльози. А сонячна погода наповнюватиме його життям та надією на світле майбутнє, тим, за що й боролися герої Небесної Сотні.
 
В створеному комплексі образом передано гордість за народ, який піднявся за свою гідність та любов пройшов крізь смерті, скорботу, втрату близьких заради народження свідомості нового покоління та відчуття себе громадянином, людиною. Цим проєктом автори відходять від стереотипів, як і Майдан, що стояв за нове майбутнє та зміни.
 
Як дістатися?
Меморіал розташовано за адресою вулиця Підвальна, 6. Це є центром міста. Найкраще з площі Ринок пройти до вулиці Підвальна, потім повернути наліво і йти по парковій зоні, за 300 м ви побачите меморіал.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support