Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів

135

Координати: 49.84495, 24.0341324
Тип місця: Парки, Панорами\Краєвиди
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів Меморіал Героїв Небесної Сотні, Львів
Меморіальний простір - місце пам’яті про події, героїв та місце для роздумів про те, за що ми боролись і якими тяжкими втратами йшли до змін, місце, яке повинно не лише нагадувати, але й наповнювати оптимізмом.

Меморіал пам'яті Героїв Небесної сотні було відкрито 23 серпня 2019 року. Його загальна площа сягає 550 м².

Комплекс меморіалу поєднує в собі багатопросторові складові - Площу пам’яті та вшанування з меморіальною стелою та Міст-музей в пам’ять про події Революції Гідності. Основним матеріалом комплексу є кортенівська сталь. Метал, який змінюється з часом та набуває вигляду іржавого металу. Символічно ця іржава поверхня передає той час подій, які відбувались на майдані - палаючий вогонь, дим, обпалені барикади. Стела та площа - місце пам’яті та вшанування.

Стела уособлює барикаду, на ній розташовані портрети героїв. Під стелою передбачено освітлення, що в поєднанні з кортеном передає відчуття палаючого вогню. Це місце для тисячі свічок, які будуть горіти, як тоді на Майдані в хвилини прощання з героями. Здалеку це освітлення створює ілюзію прорізу-шраму, який залишився в серці та історії українського народу. Міст виконує меморіальну функцію - символічно нагадує події на вулиці Інститутській. Конструктивно це платформа та накриття. Плити символізують перешкоди на шляху героїв, це також 5 днів (18 - 22 лютого 2014 року), в які загинула більшість мітингувальників, накриття символізують щити та барикади. Меморіал наповнено злаковими рослинами, які нагадуватимуть колоски пшениці, що є символом українського народу.

В накритті мосту прорізані вирази героїв Небесної Сотні, які будуть емоційно підкреслюватись погодою. Дощова погода передає сум - символічно вічні сльози. А сонячна наповнює його життям, світлим майбутнім - за що і стояли герої Небесної Сотні.

В створеному комплексі образом передано гордість за народ, який піднявся за свою гідність, любов, скорботу, втрату близьких, смерть, народження свідомості нового покоління, відчуття себе громадянином, людиною. Цим проєктом автори відходять від стереотипу, так як і Майдан, який стояв за нове майбутнє та зміни.

Як дістатися:
Меморіал розташовано за адресою вулиця Підвальна, 6. Це є центром міста. Найкраще з площі ринок пройти до вулиці Підвальна, потім повернути наліво і йти по парковій зоні, за 300 м ви побачите меморіал. 
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support