Особняк Ковалевського, Київ

2410

Координати: 50.4434755, 30.5318078
Тип місця: Архітектура
Парковка: Не облаштована
Особняк Ковалевського, Київ Особняк Ковалевського, Київ Особняк Ковалевського, Київ
Історія
Особняк Ковалевського - відома споруда ХХ століття, важлива історична та архітектурна пам’ятка, розміщена в історичному районі Києва - Липки, на розі вулиць Пилипа Орлика та Шовковичної. Замовлений чиновником Миколою Вікторовичем Ковалевським, на честь якого названий і до сьогодні. Микола Ковалевський почав свою кар’єру чиновника в 1900 році. Він кілька разів змінював місце проживання, допоки не наважився збудувати собі власний маєток. Вартість ділянки була 70 000 рублів, тож Ковалевський вирішив відкрити кредит на 20 600 рублів, яких йому не вистачало для будівництва.
 
Початок робіт був затверджений угодою з підрядником П. Скультом, проте, невдовзі, незадоволений виконанням робіт Ковалевський пересклав договір, але тепер вже з новим підрядником - Павлом Альошиним, який і завершив проєкт у 1913 році. Як на той час будинок був достатньо модерним, адже забезпечувався електричним освітленням, водяним опаленням, водогоном, вентиляцією, телефоном, ліфтом, дзвінковою сигналізацією, пральнею та прасувальною.
 
Архітектура
Будинок був справді розкішним. Для його будівництва залучалися найкращі матеріали, а для проєктування, побудови, облаштування та оздоблення будинку передові компанії. У багатьох аспектах для цього використовувалися нові технології, серед тих, які були доступні в Києві на початку ХХ століття. Проте, замовник залишився мало задоволений результатом, оскільки будинок виявився завеликим для його невеликої сім’ї - самого Ковалевського, його дружини та сина. Через це Микола ще довгий час мав напружені стосунки з головним підрядником, адже Павло Альошин напрочуд високо цінував створену ним споруду.
 
Ковалевський оселився, коли роботи були майже завершені, але продовжувалося лише облаштування деяких кімнат, а також роботи по зведенню паркану для маєтку. Що знову не сподобалося Ковалевському - висока ціна маєтку. Через використання дуже дорогих матеріалів Ковалевський повинен був взяти ще один кредит, тож в сумі він вже був винен банку 60 тисяч рублів.
 
Сучасність
Але вже з початком Першої світової війни Ковалевський був призваний до армії, а в будинку ще деякий час проживала сім’я чиновника. Проте, з приходом більшовиків до влади маєток був націоналізований та переданий для Управління ДПУ Південно-західної залізниці. Станом на сьогодні маєток кілька разів реставрували. Володіння маєтку передавалося від відомства до відомства. З 1992 року маєток належить Державному управлінню справами.
 
Автор: Дмитро Чорний
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support