Музей Золоті ворота, Київ

3620

Координати: 50.4488285, 30.5132979
Тип місця: Музеї, Архітектура, Замки\Садиби\Фортеці
Вхід: Платний
Парковка: Не облаштована
Музей Золоті ворота, Київ Музей Золоті ворота, Київ Музей Золоті ворота, Київ Музей Золоті ворота, Київ Музей Золоті ворота, Київ Музей Золоті ворота, Київ
Золоті ворота — стародавня пам’ятка історії України, головний в’їзд в стародавній Київ, зразок спадку оборонної архітектури давньої столиці. Назва “Золоті ворота” виникла як наслідування з однойменної споруди в Константинополі.
 
Перша згадка про Золоті ворота з’являється в літописі 1037-го року, за цим джерелом ворота були засновані приблизно в 1017-1024 роках князем Ярославом Мудрим, або його батьком князем Володимиром Великим. В той час ця брама була найважливішою серед усіх інших, через неї в Київ прибували посли інших держав. Вона становила велику кам’яну башту з дворівневою системою оборонних ровів та надбрамною церквою. На самому фасаді брами ймовірно розміщувалося зображення Богоматері. Після Монголо-татарської навали про Золоті ворота було нічого не відомо, до 17-го століття ворота перебували у напівзруйнованому стані, аж поки вони не увійшли до складу фортифікаційних споруд Старокиївської фортеці, де у середині 18-го століття були засипані землею, як споруда аварійного стану. Потім, вже за часів Російської імперії та Радянського союзу брама була декілька разів відреставрована, та переобладнана.
 
Сьогодні всередині брами функціонує музей відкритий 2009-го року, який у своїх експонатах охоплює історію створення, реконструкції та функціоналу головної брами Києва впродовж всієї історії її існування.
 
Серед чисельних експонатів представлені історичні рештки оригінальних воріт, кладка, яка виконана у “змішаному” стилі, елементи внутрішньо валових конструкцій, механізми та інше технічне устаткування, що приводило браму в рух.
 
Автор: Дмитро Чорний
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support