Парк-меморіал Бабин Яр, Київ

12058

Координати: 50.4768441, 30.452621
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Парки
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Парк-меморіал Бабин Яр, Київ Парк-меморіал Бабин Яр, Київ Парк-меморіал Бабин Яр, Київ Парк-меморіал Бабин Яр, Київ
Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» створений задля того, щоб донести до громадян історію трагічно відомих подій масового знищення нацистами киян і військовополонених, що відбувалися саме тут.
 
Трагедія Голокосту
Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом Голокосту. В роки Другої Світової війни це було перше у світі місце масового знищення євреїв і ромів — жінок, старих, дітей, буквально всіх підряд. В цьому місці було згублено життя мирного громадянина, військовополоненого, підпільника, партизана, заручника, члена ОУН, психічнохворого…
 
Для міжнародного суспільства — це один із найвідоміших символів Голокосту, де впродовж двох днів, 29-30 вересня 1941 року, нацистами було розстріляно понад 30 тисяч євреїв. Вперше дану територію було визнано у статусі національного заповідника у 2010 році, а засновано — у 2007 році. Насправді, не лише заповідник виконує функцію нагадування про історичні події, а й наукові установи та різні меценати.
 
Сучасність
У Києві багато красивих місць, які є свідками трагічних подій, такі як Яр. Зараз це прекрасний парк недалеко від київської телевежі. На території парку є декілька пам'ятників, присвячених жертвам нацизму. До страшних подій це була територія монастиря і тут збереглося монастирське кладовище, яке межує з єврейським. На території заповідника часто проводяться пам'ятні заходи за участю іноземних делегацій, найчастіше Ізраїлю. За пам'ятником «Менора» починаються глибокі яри, та частина парку є до кінця неприборканою руками людини. На доглянутій території гуляють мами з маленькими дітьми, але це не місце для пікніків і вечірок, бо енергетика цього місця досить важка, хочеться просто пройтися і задуматися про минулі події. Неподалік від парку знаходиться ще одна визначна пам'ятка — Кирилівська церква, куди можна дійти пішки.
 
Проте зараз місце нагадує лише звичайний парк, де можна побачити декілька меморіальних знаків. Тут щодня гуляють діти та дорослі люди, вигулюють домашніх улюбленців. Водночас з тим життя парку сповнене звуками щасливого сміху дітей, живих розмов, гомону пташок та природи. Спостерігаючи за відвідувачами та життям заповідника, його керівник Борис Глазунов каже, що до зеленої території люди здебільшого ставляться як до міського парку.
 
Реконструкція меморіального Бабиного Яру
Президент України запропонував ініціативу створити Меморіал жертвам Голокосту до відзнаки великої роковини трагедії Бабиного Яру. До цього такі ініціативи висували представники єврейської та української інтелектуальних спільнот, звертаючи увагу, що подібне створення меморіального місця — інтерес державного масштабу.
 
Після реконструкції було переоблаштовано освітлення парку, відбулась реконструкція алей, тротуарів та лавок, зробили озеленення. Проєкт Меморіального центру Голокосту буде створювати команда архітектурного бюро Querkraft Architekten разом з відомим ландшафтним архітектором Kieran Fraser Landscape Design. Зараз, на жаль, не відома точна дата відкриття меморіального комплексу, бо вона залежить від загальної складності створеного проєкту.
 
День пам’яті
До речі, щороку 29 вересня в Україні – День пам’яті трагедії Бабиного Яру. Історично склалося, що в цей день до пам’ятників у Бабиному Яру зі всього світу приїжджає велика кількість народу і вшановує це місце, а особливо єврейська і ромська громади. Політики й громадські активісти приносять вінки в знак пам’яті, скорботи та поваги перед більше ніж як ста тисячами знищених нацистами у цьому місці людей.
Не зважаючи на те, що день пам’яті лише один раз на рік, сюди цілеспрямовано приїздять люди з усіх куточків світу протягом всього року.
 
Автор: Софія Півторак
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support