Генуезька фортеця, Судак


Координати: 44.8412948, 34.9581528
Тип місця: Мальовничі місця, Архітектура, Замки\Садиби\Фортеці
Вхід: Платний
Генуезька фортеця, Судак Генуезька фортеця, Судак Генуезька фортеця, Судак Генуезька фортеця, Судак Генуезька фортеця, Судак Генуезька фортеця, Судак

Ми звикли приїжджати на море і цілими днями відпочивати на пляжі загораючи, купаючись в прозорому, теплом море, навіть не підозрюючи про те, що навколо багато цікавих і сказачних місць. Про один з них хотілося б розповісти, тож АР Крим, м.Судак. Генуезька фортеця. З пляжів Судака чітко видна фортеця, як недосяжний об'єкт, який підкорив усіх своєю величиною і оборонними спорудами.

Фортеця розташована на стародавньому кораловому рифі, що представляє собою конусоподібну гору Киз-Кулле-Бурун. Більшість будівель Судацької фортеці, що збереглися до наших днів, відносяться до генуезькому періоду (III ст.), тому її називають «генуезької». Фортеця прикрашають 14 веж висотою до 15 метрів, кожна вежа названа на честь консула, при якому її побудували, про що говорять збережені на деяких баштах плити з геральдичної символікою і написами на середньовічній латині. В XIII столітті Судакської фортеця стає центром венеціанської колонії, але поступово генуезці витіснили своїх суперників з Криму і в 1365 році, захопивши Судак, поступово освоїли весь південний берег, а фортеця в Судаку стала їх військовою базою.

Фортеця оточена зовнішнім ланцюгом захисних стін, між якими розташовувалося місто. Нижній ярус являє собою зовнішню масивну стіну висотою 6-8 метрів і товщиною 1,5 - 2 метри. Верхній ярус - замок з вежами, з'єднаних стіною. За межами кріпосних стін розташована ще одна вежа - Фредеріко Астагверра. Панорама з вежі відкривається дивовижна, безкрайне море, розкішні пляжі з їх пансіонатами, ресторанами, райдужними відпочиваючими, але особливий вид краєвиду надає скелясті гори розташовані поблизу вежі.

При поході слід звернути увагу на цікаву в архітектурному відношенні стародавню мечеть. Тепер тут музей, в якому зібрані матеріали з археології, історії Судака та архітектури фортеці. Судячи з архітектурним особливостям, це турецька мечеть. Споруда має форму квадрату. Стіни і дах пов'язані між собою зубчастої гофруванням. Всі будівля витримана в благородних пропорціях і створює всередині відчуття легкості і простору.

Тому наберіться сил і терпіння, і в перед в дорогу, шляхами в незвідані краї, відкриття і дивовижні краєвиди!

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support